طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللچطور می شود که حمله به صنعا بدون موافقت نهایی فرماندهی ائتلاف انجام شده باشد؟
فرستاده سازمان ملل به یمن حمله ائتلاف عربستان به صنعا را محکوم کرد

تحلیلگر مشهور دنیا عرب تأکید کرد ائتلاف تحت فرماندهی سعودی در یمن باید به شکست خود اذعان کند.

تجاوز عربستان به یمن, جنگ یمن, صنعا, حمله صنعا بدون موافقت نهایی فرماندهی ائتلاف

تجاوز عربستان به یمن, جنگ یمن, صنعا, جنگ در یمن, ائتلاف سعودی, یمن, بین الملل, حمله به مراسم ختم در صنعا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، عبدالباری عطوان، نویسنده و تحلیلگر مشهور دنیا عرب در مقاله خود در روزنامه رای الیوم به بررسی جنایت اخیر ائتلاف تحت فرماندهی سعودی در حمله به مراسم ختم در شهر صنعا پرداخت که در آن 146 غیرنظامی جان باخته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.


وی نوشت: اعتراف رسمی ائتلاف تحت فرماندهی سعودی به بمباران مراسم ختم در شهر صنعا باید گامی در مسیر اعترافی بزرگتر یعنی شکست و ناکامی این ائتلاف در تجاوزگری خود به یمن و اعلام آتش بس کامل و بی قید و شرط باشد.


عطوان، بهانه تراشی ائتلاف سعودی مبنی بر حمله هوایی به مراسم ختم براساس اطلاعات نادرست، و بدون اجازه نهایی فرماندهان این ائتلاف را عذر بدتر از گناه دانست، و این پرسش را مطرح کرد که چطور جنگنده ها اساسا با نقض همه قوانین و موازین اسلامی و اخلاقی و حتی قبیله ای به یک مراسم ختم حمله می کنند؛ حتی اگر در این مراسم فرماندهان نظامی ارتش و انصار الله یمن حضور داشته باشند؟ چطور می شود که حمله هوایی بدون موافقت نهایی فرماندهی ائتلاف انجام شده است؟ آیا این بدان معناست که بمباران شهروندان و کشتار بدون دستور صریح فرماندهان انجام می شود؟ حتی اگر تصور کنیم که علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن یا عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله در بین عزاداران حضور داشته باشند، آیا اخلاقی است که به مراسم ختم حمله شود و صدها نفر از عزاداران بی گناه غیرنظامی کشته و زخمی شوند؟


عبدالباری عطوان گفت: این نخستین کشتار ائتلاف سعودی نیست و تا زمانی که تجاوزگری ادامه دارد، آخرین آن هم نخواهد بود.


وی تاکید کرد: این تجاوزگری باید متوقف شود و همه نیروهای سعودی و کشورهای دیگر عرب حوزه خلیج فارس فوری در چارچوب یک توافقنامه آتش بس بی قید و شرط از یمن خارج شوند و مذاکرات نه فقط برای حل و فصل سیاسی اوضاع یمن بلکه پرداخت غرامت به خاطر همه ویرانی های انجام شده در یمن و قربانیان جنایت های جنگی متجاوزان شروع خود.


این نویسنده تصریح کرد: ما منتظر این اعتراف مهمتر ائتلاف سعودی هستیم، که بگوید این جنگ با همه این ویرانی ها و حمام خونی که به راه انداخت، در دستیابی به همه اهداف خود شکست خورد. منتظریم که از ملت یمن عذرخواهی کند و آمادگی خود را برای پرداخت غرامت و بازسازی این کشور اعلام کند.
ائتلاف متجاوز به یمن، به خانواده قربانیان حمله خونین روز گذشته صنعا تسلیت گفت!
facebook google telegram twitter whatsApp