طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

رهگیری اشتغال مهارت آموختگان استان
بررسی وضعیت اشتغال مهارت آموختگان فنی و حرفه ای

518 نفر از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای مشغول به کار شده اند.

مهارت آموزی, اشتغال زایی, فنی حرفه ای یزد, رهگیری اشتغال مهارت آموختگان استان

مهارت آموزی, اشتغال زایی, فنی حرفه ای یزد

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ کارشناس مشاوره اداره کل فنی و حرفه ای گفت: حالت اشتغال مهارت آموختگان پس از دریافت گواهینامه مهارت و بعد از طی یک فاصله زمانی یکساله درسه گروه شاغلین ،کارجویان وغیر کارجویان ، رهگیری و رصد می شود تا دوره های آموزشی که نرخ اشتغال کمی داشتند با دوره های جدید جایگزین شوند.


محمد دشت آبادی افزود: در شش ماهه اول سال 1395 برای 2703 نفر از مهارت آموختگان مراکز ثابت فنی و حرفه ای استان رهگیری اشتغال انجام شده است که از این تعداد قریب به 518 نفر مشغول به کار شده اند.


وی جمع کارجویان در این دوره را 179 نفر عنوان کرد و افزود: در رهگیری صورت گرفته از حالت اشتغال این افراد، 127 نفر به خاطر کمبود فرصت شغلی وعدم وجود سرمایه کافی و 52 نفر به علت پایین بودن دستمزد و عدم رغبت به شغل پیشنهادی تاکنون موفق به اشتغال نشده اند.


دشت آبادی اعلام کرد : رهگیری اشتغال مزبور از 241 دوره آموزش کارآموزان و 12 مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای انجام شده است.


کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی استان افزود: طبق رهگیری صورت گرفته،تعداد 482 نفر از مهارت آموختگان قبلاً شاغل بوده اند، که هدف آن ها تکمیل مهارت و فراگرفتن حرفه های جدید بوده و 1519 نفر غیر کارجو ازقبیل دانشجو، دانش آموز، سرباز و خانه دار یا افرادی بوده اند که تمایلی به کار نداشته اند.


وی در ادامه حالت تعداد 5 نفر از افراد رهگیری شده را نامشخص اعلام کرد.


دشت آبادی اظهار داشت : بهره برداری از نتایج حاصل از رهگیری اشتغال مهارت آموختگان از جمله برنامه های سند راهبردی مهارت و فناوری در راستای توسعه و ارتقاء آموزش های مهارتی و اثر بخشی این قبیل آموزشها به شمار می رود.


وی در پایان بر اهمیت فرآیند مشاوره، رهگیری، اشتغال در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تاکید کرد و گفت: اجرای دقیق این فرآیند سبب هدایت صحیح کارآموزان و اثر بخشی آموزش های مهارتی در راستای ایجاد اشتغال خواهد شد.


اشتغال مهمترین خواسته مردم استان قزوین
facebook google telegram twitter whatsApp