طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعکس های اولین روستای خورشیدی مصر

عکس های اولین روستای خورشیدی مصر

احداث نخستین روستای گردشگری رامهرمز

معماران مصری با استفاده از ظرفیت های بکر منطقه ای و خاکی خود دست به خودکفایی و پایداری در سازه های مدرن زده و نخستین روستای خورشیدی خود را بپا کردند.

به نقل از خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخستین دهکده خورشیدی مصر در روستای واحات البحریه در حال ساخت است. روستایی با 350 سکنه که 90 درصد آن از مواد طبیعی محلی از جمله ماسه و سنگ ساخته شده است.


در این روستا برای نخستین بار ادغام تکنولوژی خورشیدی با طراحی ساختمان اتفاق افتاده است. ساخت و نصب پنل های خورشیدی فتوولئاتیک روی سقف های سنگی روستا. همچنین پنل هایی برای حفاظت سقف های حرارتی از جمله قابلیت های خاص این سازه ها به حساب می آید.


معماری این دهکده بر عهده کمپانی Kurm Build که در حال حاضر تنها کمپانی ساختمان سازی مجهز به فناوری خورشیدی در مصر است قرار گرفته، طراحان این دهکده در تشریح این پروژه عنوان کردند: در کشور مصر پتانسیل های خوبی برای توسعه پایدار و تغییر چشم انداز معمار دیده می شود. ما اغلب پنل های خورشیدی را در شکلی کاملا صنعتی و غیر جالب در ساختمان های کشور می بینیم، حال با این روش نوآورانه تلفیق خوبی از چشم انداز طبیعی و مدرنیتیه را در این روستا شاهد خواهیم بود.


روستاهای مصر به علت جذب بسیار بالای انرژی خورشید مکان بسیار خوبی برای نصب پنل های خورشیدی در پشت بام ها هستند. همچنین به محل خوبی برای ذخیره و در نتیجه کاهش مصرف انرژی تبدیل خواهند شد. بعلاوه اینکه با این طرح کاهش زیادی در دمای داخلی بنا و همچنین هزینه های پروژه ای صورت خواهد گرفت.مصر, پنل خورشیدی, محیط زست, نخستین روستای خورشیدی مصر

مصر, پنل خورشیدی, محیط زست


محیط زست, مصر, پنل خورشیدی, نخستین روستای خورشیدی مصر


محیط زست, پنل خورشیدی, مصر, نخستین روستای خورشیدی مصر


مصر, محیط زست, پنل خورشیدی, نخستین روستای خورشیدی مصر


پنل خورشیدی, مصر, محیط زست, نخستین روستای خورشیدی مصر


مصر, پنل خورشیدی, محیط زست, نخستین روستای خورشیدی مصر


محیط زست, مصر, پنل خورشیدی, نخستین روستای خورشیدی مصر


عکس های اولین دختر بادیگارد مصر چه آرزویی دارد؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات