طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
نواختن زنگ تغذیه سالم در مدارس آبادان
نواختن زنگ شگوفه ها در مدارس

به مناسبت روز جهانی غذا، زنگ نمادین تغذیه سالم در دبیرستان هیئت امنایی فرهنگیان آبادان به صدا در آمد.

روز جهانی غذا, نواختن زنگ تغذیه سالم, مدارس شهر, نواختن زنگ تغذیه سالم مدارس آبادان

روز جهانی غذا, نواختن زنگ تغذیه سالم, مدارس شهر, آبادان
به نقل از آبادان؛جعفری معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان در این آئین با اشاره به اینکه «آب و هوا در حال تغییر است، مواد غذایی و کشاورزی نیز باید تغییر کند» شعار جهانی روز غذای امسال تعیین شده است، گفت: رعایت یک برنامه غذایی خوب و متعادل می تواند علاوه بر افزایش طول عمر انسان سبب شادابی فرد نیز شود.

مرتضی جعفری افزود: تغذیه ای که براساس اصول علمی و با در نظر گرفتن تمامی نیازهای بدن تنظیم شده سلامت انسان را تضمین می کند و در غیر این صورت سبب اختلال در عملکرد سیستم های بدن از جمله از بین رفتن قوای جسمی و روانی افراد می شود.

وی با بیان اینکه امروزه تغذیه بیش از هر زمان دیگری در زندگی اهمیت پیدا کرده است، گفت: مطالعات نشان داده که عامل بسیاری از مرگ و میرها و بیماری های متفاوت از جمله بیماری های قلبی، عروقی، سرطان ها، دیابت و... ریشه در تغذیة فرد دارد که ماشینی شدن زندگی های امروزی که کاهش فعالیتهای فیزیکی را به همراه دارد پیامدی همچون چاقی را به دنبال دارد که خود منشأ بسیاری از مشکلات جسمی و روحی و روانی است بعد با رعایت رژیم غذایی می توانیم سلامت بدن را تضمین کنیم.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: تغذیه سالم کودکان و نوجوانان از اهمیت خاصی در رشد و تکامل آنان برخوردار است که می تواند از مشکلات سلامتی همچون کم وزنی، کوتاهی قد، اضافه وزن و چاقی، کمبود ریز مغذی ها و پوسیدگی دندان پیشگیری کند.

به گفته جعفری، سوء تغذیه نیز بر سلامت، یادگیری، حافظه و عملکرد دانش آموزان تاثیر می گذارد.در این آئین، علاوه بر اجرای مسابقه و اهدای جوایز به دانش آموزان از آنها با صبحانه سالم پذیرایی شد.

فائو هرساله در تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۵ مهرماه) با برگزاری مراسم های مختلفی روز جهانی غذا را که مقارن با سالروز تاسیس این سازمان بین المللی است، در اقصی مناطق دنیا گرامی می دارد.

مراسم روز جهانی غذا در ۱۵۰ کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران با حضور تمامی دست اندرکاران امر تولید غذا برگزار می شود و به همین علت نیز این رویداد یکی از شناخته شده ترین روزهای موجود در تقویم جشن های مهم سازمان ملل متحد به شمار می رود.

نواختن زنگ شکوفه ها در مدارس استان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات