طاها پخش

بین المللراهکار اقتصادی جدید نخست وزیر ایتالیا در آستانه انتخابات
روایت آقای نخست وزیر اَز وضعیت اقتصادی ایران دَر رژیم پهلوی

کابینه ماتئو رنتسی در آستانه انتخابات ماه دسامبر، لایحه بودجه جدیدی را به تصویب رساند.

کسری بودجه, نخست وزیر ایتالیا, ماتئو رنتسی, راهکار اقتصادی نخست ایتالیا آستانه انتخابات

کسری بودجه, نخست وزیر ایتالیا, ماتئو رنتسی, کاهش مالیات, اقتصاد, رونق اقتصاد, انتخابات ایتالیا, رشد اقتصادی, مهاجرت, بودجه, ایتالیا, بین الملل, اقتصاد ایتالیا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بلومبرگ، کابینه دولت "ماتئو رنتسی" – نخست وزیر ایتالیا – لایحه بودجه جدیدی را تصویب کرده است. در این لایحه، راهکارهایی برای بهبود وضع اقتصاد از طریق کاهش مالیات و افزایش جذب سرمایه گذاری پیشنهاد شده است. بر اساس تحلیل ها، این اقدام در آستانه برگزاری انتخابات در ایتالیا، به علت کسب حمایت سیاسی انجام شده است.


رنتسی روز شنبه در گفتگو ای گفت: "(اقتصاد) ایتالیا در وضع مساعدی قرار ندارد، اما در دو سال و نیم آینده بهبودهایی متوجه اقتصاد ما خواهد شد. کاهش مالیات برای کمپانی های کوچک اهمیت بسزایی دارد. درآمدهای حاصل از مالیات ها نیز به جیب بانکدارها نخواهد رفت؛ بلکه صنعتگران و کسب و کارهای متوسط از آن بهره خواهند برد."


با نزدیک شدن به انتخابات 4 دسامبر (14 آذر) که می تواند عمر دولت رنتسی را به پایان برساند، نخست وزیر ایتالیا قصد دارد قوانین بودجه ای که به وسیله کمیسیون اروپا پیشنهاد شده است را به اجرا بگذارد، تا بتواند بار دیگر به اقتصاد این کشور رونق بخشد. برای انجام این اقدام، وی اهداف دولت برای کاهش کسری را از 2.4 درصد تولید ناخالص داخلی، به 2.3 درصد کاهش داده است.


کمیسون اروپا از دولت ایتالیا درخواست می کند بر کسری ها نظارت کند. این نهاد همچنین قوانین بودجه ایتالیا را نیز بررسی می کند. کاهش کسری به 2.3 درصد می تواند پاسخی به این درخواست های کمیسیون اروپا باشد.


در لایحه بودجه جدید، مالیات اختصاص یافته به کمپانی ها از 27.5 درصد به 24 درصد کاهش یافته است. در این لایحه همچنین راهکارهایی برای جذب سرمایه گذاری بیشتر در بخش دولتی، افزایش حقوق بازنشستگی افراد با درآمد کمتر، و افزایش بودجه برای شهرهایی که مهاجران بیشتری پذیرفته اند در نظر گرفته شده اند. بر اساس برنامه ریزی دولت ایتالیا، در سال آتی میلادی اقتصاد ایتالیا 1 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.


تبعات ریاضت اقتصادی در مستند «ایتالیا در بحران» از شبکه افق
facebook google telegram twitter whatsApp