طاها پخش

چشمه های آبگرم ریگان به ثبت ملی می رسند
چشمه های آبگرم سرعین سالانه میزبان 7 میلیون گردشگر داخلی و خارجی

فرماندار ریگان گفت: چشمه های آبگرم گریچ ریگان ثبت ملی می شوند.

ثبت ملی, چشمه آب گرم, کرمان, چشمه آبگرم ریگان ثبت ملی رسند

ثبت ملی, چشمه آب گرم, کرمان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، امین باقری با اشاره به اینکه چشمه های آبگرم گریچ ریگان دارای خواص زیادی هستند ، افزود: لازم است مسئولان مربوطه با ثبت ملی این اثر در راستای فراهم آوردن زیرساخت ها و جذب گردشگر در این منطقه گام بر دارند.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان ریگان ظرفیت های متعددی در زمینه گردشگری از جمله آبگرم های طبیعی وجود دارد که با توجه به شروع فصل گردشگری در ریگان این آبگرم ها رونق می گیرند.

باقری تصریح کرد: این آبگرم در 35 کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد، نیمی از جاده این محور آسفالت و مابقی آن در آینده زیرسازی و آسفالت می شود.

وی یادآورشد: چشمه های آبگرم شهرستان ریگان با دارا بودن خواص گوگردی طبق بررسی های کارشناسان در درمان انواع بیماری های پوستی، مفصلی وغیره تاثیر دارند.

باقری گفت: تاسیسات گردشگری، استخر، امکانات رفاهی و تفریحی، فضای سبز وغیره از مهمترین کمبودهای چشمه های آبگرم شهرستان ریگان است که با ایجاد و توسعه آن می توان بخش خصوصی را نیز در این مجموعه فعال کرد.

وی افزود: بخش خصوصی در زمینه فعالیت در این زمینه حمایت می شود تا رونق گردشگری ریگان دوچندان شود.

باقری شهرستان ریگان را قطب گردشگری شرق استان کرمان برشمرد و خاطر نشان کرد: ریگان با دو نوع آب و هوا یکی از شهرستان های منحصر به فرد در استان کرمان است.

فرماندار ریگان چشمه های آبگرم ریگان را یکی از عجایب گردشگری این شهرستان معرفی کرد و گفت: هر ساله تعداد زیادی گردشگر از این چشمه ها به علت اهمیت بالای درمانی بازدید می کنند.

چشمه آبگرم گِوربا خواص درمانی بسیار
facebook google telegram twitter whatsApp