طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللافشای اظهارات منتشرنشده بوریس جانسون درباره برکسیت
واکنش وزارت خارجه روسیه به اظهارات بوریس جانسون

وزیر خارجه انگلیس در ماه فوریه مطلبی نوشت که با موضع کنونی اش درباره برکسیت تفاوت فاحشی دارد.

انگلیس, مقاله, منطقه آزاد تجاری, افشای اظهارات منتشرنشده بوریس جانسون برکسیت

انگلیس, مقاله, منطقه آزاد تجاری, وزیر خارجه انگلیس, خروج انگلیس از اتحادیه اروپا, بین الملل, برکسیت, برکسیت چیست, برگزیت, دورویی, بوریس جانسون

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، بوریس جانسون – وزیر خارجه انگلیس – در مقاله ای در ماه فوریه (29 روز منتهی به 10 اسفند 1394) نوشته بود باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا برای اتحادیه اروپا و همچنین برای دنیا مفید خواهد بود. این امر موجب شد منتقدان وی را متهم به دورویی کنند.


بوریس جانسون یکی از چهره های برجسته در تبلیغات برای همه پرسی برکسیت – خروج انگلیس از اتحادیه اروپا – بود. بعد از رای آوردن این همه پرسی، وی به سمت وزارت خارجه انگلیس رسید.


وی در این مقاله از عضویت در منطقه آزاد تجاری طرفداری کرده است و آن را فرصت مناسبی برای کمپانی های انگلیسی خوانده است. وی نوشت: "بهایی که باید در ازای دسترسی به این منطقه بپردازیم به مراتب کمتر است. چرا سعی داریم به این فرصت پشت کنیم؟"


وی در این مقاله همچنین نوشته بود رای آوردن برکسیت می تواند موجب شوک اقتصادی، جدا شدن اسکاتلند و افزایش خصومت روسیه علیه انگلیس شود.


جانسون پیش از این اذعان کرده بود چنین مقاله ای را به طرفداری از باقی ماندن در اتحادیه اروپا نوشته است. اما مطالب یاد شده در این مقاله تاکنون در دسترس نبوده اند. این مقاله به وسیله روزنامه "ساندی تایمز" منتشر شد.


واکنش وزارت خارجه سوریه به اظهارات بوریس جانسون علیه بشار اسد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات