طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآتش بس در سوریه محور اصلی مذاکرات بود | جابری انصاری
رایزنی تلفنی وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره آتش بس سوریه

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه گفت: در نشست لوزان درباره آتش بس، عوامل نقض آتش بس اخیر، تفکیک گروه های تروریستی بحث شد.

توافق در نشست حل بحران سوریه, حل بحران سوریه, برهم خوردن آتش بس در سوریه, جابری انصاری آتش بس سوریه محور اصلی مذاکرات

توافق در نشست حل بحران سوریه, حل بحران سوریه, برهم خوردن آتش بس در سوریه, ارسال کمک های انسانی به سوریه, امداد انسانی در حلب

به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "حسین جابری انصاری" معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه بعد از پایان نشست کمک به حل بحران سوریه در گفت وگویی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه دو سوم زمان نشست لوزان به موضوعات امنیتی و آتش بس اختصاص داشت، اظهار داشت: در گفت وگوها به طور مشخص درباره آتش بس و آتش بس اخیر که بین آمریکا و روسیه بر سر آن توافق شده است و برهم خوردن آتش بس و عوامل اصلی برهم خوردن آتش بس یعنی تفکیک بین گروه های تروریستی به ویژه النصره و داعش از سایر گروه های سوری پرداخته شد.

وی افزود: درباره روش های جدا کردن این گروه ها و ملاک های مورد نظر در این رابطه و زمان بندی های مرتبط با این بحث به طور مفصل گفت وگو شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه با بیان اینکه بخش دیگری از گفت وگوها در نشست لوزان به مسئله انسانی و فوریت های امداد انسانی در حلب و دیگر نقاط سوریه اختصاص داشت، عنوان کرد: در ارتباط این موضوع با آتش بس و سازوکارهای مرتبط که به چه نحوی جدول زمان بندی مشخص شود تا آتش بس برقرار شود و تسریع ارسال کمک های انسانی هم بحث شد.

جابری انصاری محور بعدی گفت وگوها را پس سیاسی بحران سوریه و اینکه آینده این کشور چگونه خواهد بود اعلام کرد و گفت: در این موضوع بحث های کمتری صورت گرفت، اما توافق کلی این بود که در اسرع وقت ممکن این گفت وگو بین طرف های گفت وگو ادامه یابد.

آتش بس در سوریه باید پایدار و دارای ضمانت اجرا باشد | قاسمی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات