طاها پخش

نقش چشمگیر بازاریان و اصناف در جلوگیری از وقوع جرم
نقش مهم روحانیت در جلوگیری از وقوع جرم

معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: بازاریان در عرصه های فرهنگی،تربیتی و جلوگیری از وقوع جرم می توانند نقش چشمگیری داشته باشند.

اصناف, وقوع جرم, بازاریان, نقش چشمگیر بازاریان اصناف جلوگیری وقوع جرم

اصناف, وقوع جرم, بازاریان, کرمان

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمد باقر اسلامی در نشست با جمعی از روسای اتحادیه ها ، بازاریان و اصناف استان کرمان که در راستای تعامل و بهره گیری از ظرفیت اصناف و بازاریان در ترویج فرهنگ جلوگیری و ارتقاء آگاهی های عمومی برگزار شد،گفت: با توجه به اینکه هر فرد بازاری در کار خود متخصص امر است می توان با راه اندازی نهاد داوری درهر صنف مشکلات و اختلافات احتمالی فی مابین فروشنده و خریدار را حل و فصل کنند.

وی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است جایی اقدامی مفید خواهد بودکه از دل مردم و با حضور مردم و همکاری آنها باشد لذا با تشکیل نهاد داوری صنفی می توان از تشکیل پرونده های حقوقی و قضایی در دادگاهها پیشگیری و به نوعی یاور دادگستری در این زمینه باشند.

این مقام قضائی به نقش بازاریان در عرصه فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و افزود:از همان زمانی که جرقه انقلاب اسلامی زده شد تا زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بازاریان در میدان عمل حضور داشته اند.

وی ادامه داد: پس از شکل گیری انقلاب و با آغاز جنگ تحمیلی در عرصه دفاع مقدس نیز این قشر شریف و زحمت کش فداکاری های بسیاری از خود به جای گذاشتند.

اسلامی افزود: بازاریان علاوه بر تقدیم شهید در راه دفاع از اسلام و میهن،پشتیبانی های مادی و معنوی زیادی در پشت جبهه ها انجام داده که برای همیشه در اذهان ملت ایران باقی خواهد ماند.

معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان به نقش بازاریان در جلوگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: بازاریان قشر عظیمی از جامعه را شامل می شوند و به خاطر ماهیت کارشان که با اکثریت افراد جامعه در ارتباط هستند، نقش به سزایی در ساماندهی مسائل اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دارند .

محمد باقر اسلامی افزود: اصناف میتوانند در مباحث مبارزه با قاچاق کالا، ترویج عفاف و حجاب با تولید وتوزیع البسه مناسب با فرهنگ اسلامی و همچنین در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نقش مهمی ایفا کنند.

استفاده از ظرفیت های مردمی در جلوگیری از وقوع جرم
facebook google telegram twitter whatsApp