طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
امسال یک میلیون نفر در افغانستان آواره شدند | هلال احمر افغانستان
قرارداد کمک 200 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان امضا شد

اداره هلال احمر افغانستان اعلام کرد: در سال جاری حدود یک میلیون تن در نتیجه جنگ های داخلی از خانه و مناطقشان آواره شده اند.

جنگ های داخلی, هلال احمر افغانی, افغانستان, هلال احمر افغانستان امسال میلیون افغانستان آواره

جنگ های داخلی, هلال احمر افغانی, افغانستان
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، مسئولان اداره هلال احمر امروز در هتل آسمایی کابل نشست خبری برگزار کرده و اعلام کردند که این افراد نیاز فوری به کمک دارند.

امروز ۲۴ میزان از هفته سره میاشت که هدف از آن جمع آوری کمک برای آسیب دیدگان حوادث طبیعی وغیر طبیعی و تداوی بیماران سوراخ قلب خوانده شده گرامی داشت به عمل آورد.

عبدالرحمان کلانتری، رییس حوادث هلال احمرافغانستان به خبرنگاران در کابل گفت: اداره هلال احمر افغانی از اول سال جاری تاکنون به ۳۰ هزار خانواده که در هر خانواده حدود هفت نفر زندگی میکنند کمک کرده است.

آقای کلانتری می گوید که در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در سراسر کشور در نتیجه جنگ ها بیجا شده اند. او تایید کرد افراد که از کشورهای همسایه به افغانستان بازگشته اند نیز مشمول این رقم هستند.

او از تمامی نهادهای خیریه و سرمایه داران در کشور خواست که برای آسیب دیدگان کمک کنند. پیش از این مقام های ولایت تخار اعلام کرده اند که در نتیجه جنگ قندوز حدود ۶۰ هزار قندوزی به تخار پناه آورده اند.

عبدالرحمان کلانتری می گوید که کمک های هلال احمر افغانستان برای بیجاشدگان کفایت نمی کند و اگر سرمایه داران و نهادهای خیره با هلال احمر برای بیجاشدگان کمک نکنند احتمال بروز بحران انسانی وجود دارد.

آقای کلانتری همزمان از تمامی نهاد های خیریه و سرمایه داران در کشور خواست که برای متضررین در افغانستان کمک کنند. آقای کلانتری همزمان از تمامی نهاد های خیریه و سرمایه داران در کشور خواست که برای متضررین در افغانستان کمک کنند.

امروز همزمان با نشست خبری هلال احمر افغانی، کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز با اشاره به بازگشت چشم گیر پناهجویان افغان به افغانستان از وقوع بحران انسانی هشدار داد.

در همین حال رییس حوادث اداره هلال احمرافغانی گفت که بیجاشدگان ولایت های ارزگان، هلمند و قندوز مواد اولیه که از نیاز ضروری آنان به شمار میرود کمک رسانی می کند.

به گفته او این کمک ها شامل بسته های مواد خوراکی، خیمه، مواد بهداشتی و غیره است.

محمد نعیم دیدار نیز در نشست خبری امروز هلال احمر افغانی گفت: "در شش ماه نخست امسال خدمات صحی برای ۴۰ هزار و ۴۰ تن مریض در بخش های متفاوت صورت گرفته که تداوی ۵۷۸ کودک مصاب به سوراخ قلب نیز مشمول این رقم بودند”.

آقای دیدار تاکید کرد شمار بیجاشدگان داخلی امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.

میرویس اکرم سرپرست اداره هلال احمرافغانی از شهروندان کشور خواست که در هفته مخصوص سره میاشت با سهم گیری و پرداخت اعانه از آسیب دیدگان حوادث، بیجاشدگان داخلی و مهاجران عودت کننده حمایت کنند.

شفقنا نوشت: این در حالیست که پیش از این معاون وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی گفته بود که کمک های فوری در اختیار کسانی که به علت نا امنی ها مجبوربه ترک خانه های شان شده اند، قرار گرفته است.

قرارداد دولت سازی میان افغانستان و اتحادیه اروپا به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو امضا شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات