طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ضرورت اجرای طرح جامع آلودگی هوا در دزفول
اجرای طرح LEZ اقدامی مثبت جهت کنترل آلودگی هوا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: باید طرح جامع کاهش آلودگی هوا اجرا شود که میزان آلودگی هوا در بخش صنایع ، آلودگی ناشی از مصرف بنزین ثبت و کنترل شود شد.

دزفول, اجرای طرح, هوا, ضرورت طرح جامع آلودگی هوا دزفول

دزفول, اجرای طرح, هوا, الودگی, کنترل, خوزستان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، فرهاد قلی نژاد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول افزود:در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت باید طرح جامع کاهش آلودگی هوا اجرا شود که با اجرای این طرح میزان آلودگی هوا در بخش صنایع ، آلودگی ناشی از مصرف بنزین و سایر آلودگی ها ثبت و کنترل خواهند شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دزفول 10 روز آلوده ناشی از غلظت گرد و غبار را سپری کرده است بیان داشت:فروردین و تیرماه جزء ماههایی بودند که میزان غلظت ذرات معلق در هوا کمتر از حد استاندارد بوده و شهروندان دزفولی در این 2 ماه از هوای پاک بهره مند بوده است.

قلی نژاد با اشاره به اینکه یک روز از شهریور ماه هوای دزفول آلوده بوده است گفت: دستگاه سنجش آلودگی هوای اداره حفاظت محیط زیست دزفول تجهیز شده به طوریکه علاوه بر منوکسیدکربن ،ذرات کوچکتر از 2 میکرون را نیز اندازه گیری می کند.

وی از راه اندازی دومین دستگاه سنجش آلودگی در مرکز شهر دزفول خبر داد وافزود:این دستگاه به منظور اندازه گیری آلودگی ناشی از دود خودروها و از طریق سهمیه نفت تهیه وبزودی در مرکز شهر دزفول نصب می شود .

وی در خصوص جمع آوری زباله های روستای شیرین آب دزفول نیز گفت:شهرداری حمزه اقدام به جمع آوری زباله های این شهر می کند ولی زباله های روستای شیرین آب در حوالی شهر توسط اهالی دفع می شوند و به محل دفن زباله ها در ماهور برنجی منتقل نمی شوند.

اجرای طرح جی نف در اصفهان با هدف کاهش ترافیک و آلودگی هوا
facebook google telegram twitter whatsApp