طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدولت عربستان باید درباره جنایت در صنعا به افکار عمومی دنیا پاسخگو باشد
تلاش عربستان برای بازسازی افکار عمومی علیه خود در دنیا | رای الیوم

دبیر کل حزب موتلفه گفت: دولت عربستان باید درباره جنایت در صنعا به افکار عمومی دنیا و مجامع بین المللی پاسخگو باشد.

مواضع دبیر کل موتلفه, دبیرکل حزب موتلفه اسلامی, محمدنبی حبیبی, دولت عربستان جنایت صنعا افکار عمومی دنیا پاسخگو

مواضع دبیر کل موتلفه, دبیرکل حزب موتلفه اسلامی, محمدنبی حبیبی
به نقل از حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: مفاهیم الهی قیام امام حسین(ع) هر سال بدیع تر از سال گذشته در جامعه ولایی ما ظهور پیدا می کند. امسال مجموعه نوحه ها و مضامین اشعار و روضه خوانی ها همه حکایت از نوعی بلوغ فرهنگ عاشورایی در جامعه ما داشت. نظم و انضباط دسته های سینه زنی به ویژه در شهرهایی که یکپارچه مردم اتحاد و همبستگی خود را با آرمانهای کربلا اعلام می کردند واقعاً مثال زدنی بود.


وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری در کشورهای منطقه و دنیا گفت: فرهنگ عاشورا و شعائر الهی قیام اباعبدالله الحسین امروز مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی را در نوردیده است و هر سال عمیق تر و با ژرفای معنوی و فکری بیشتری در سراسر دنیا برگزار می شود.

حبیبی به برگزاری توأم با امنیت مراسم های عزاداری در ایران و عراق اشاره و تاکید کرد: باید از نیروهای انتظامی و امنیتی تشکر کرد که توانستند این مراسمات را در مقیاس میلیونی مدیریت کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: در کربلا ۸ میلیون زائر از سراسر دنیا آمده بودند و مسئولان آنجا بخوبی از مدیریت این جمعیت عظیم برآمدند.

وی با اشاره به راه اندازی حمام خون آل سعود در صنعا خاطر نشان کرد: متأسفانه آل سعود در صنعا با هدف قرار دادن یک مسجد صدها نفر را به شهادت رساند. صدها نفر هم زخمی شدند.

حبیبی افزود: سعودی ها قرآن های موجود در این مسجد را به آتش کشاندند؛ این حمله مصداق واقعی جنایت جنگی است. دولت عربستان باید درباره این جنایت به افکار عمومی دنیا و مجامع بین المللی پاسخگو باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار کرد: البته ما تردیدی نداریم که فرماندهی جنگ آل سعود علیه مردم مظلوم و محروم یمن با آمریکا، انگیس و رژیم صهیونیستی است زیرا این نوع جنایات فقط از گرگ های خونخوار جهانی برمی آید.

وی با تجلیل از شجاعت یونسکو در اعلام نظر صریح در مورد مسجد الاقصی گفت: یونسکو رسما اعلام کرده است مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان بوده و هیچ ارتباط تاریخی و دینی با یهودیان ندارد.

حبیبی ادامه داد: امیدوارم این موضع صریح تاریخی مبنای کار شورای امنیت سازمان ملل قرار گیرد و بیش از این اجازه ندهد مسجدالاقصی مورد غصب رژیم صهیونیستی قرار گیرد. مسلمانان هم باید همت کنند این مکان مقدس را از دست صهیونیست های غاصب خارج کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد لغو محدودیت دلاری از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، تاکید کرد: برخی از نشریات متوجه این اعلام نشدند. تحریم ها به قوت خود باقی است و اتفاق جدیدی نیفتاده است.

حبیبی اظهار کرد: برخی در داخل مدام می خواهند چهره کریه آمریکا را بزک کنند. در بیانیه وزرای خزانه داری آمریکا تصریح شده است دستورالعمل های جدید درباره ایران به معنای رفع تحریم ها نیست.

وی گفت: متأسفم عده ای در داخل کشور تحقیر آمریکایی ها را امتیاز جلوه می دهند؛ اگر آمریکایی ها تحریم ها را هم رفع کنند که نخواهند کرد، امتیازی نیست که به ایران می دهند بلکه به تعهدی که در برجام داده اند عمل خواهند کرد و این عمل به مثابه امتیاز نیست. روز گذشته رویترز اعلام کرد؛ تحریم دلاری ایران مانع قراردادهای بزرگ نفتی است.

حبیبی درباره آخرین تحولات سوریه و عراق، اظهار کرد: تروریستها در این دو کشور نفس های آخر را می کشند اما آمریکایی ها با فریبکاری می خواهند نابودی تروریسم رادر منطقه به تأخیر بیندازند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: نبرد حلب در سوریه و نبرد موصل در عراق نقطه پایان حیات تروریست ها در این دو کشور است آنها یا باید خود را تسلیم کنند یا کشته شوند، راه سومی وجود ندارد.

وی افزود: آمریکایی ها و فرانسوی ها بعد از بازی آتش بس که در شورای امنیت دستشان رو شد اکنون امید به اجلاس لوزان بسته اند. اجلاس لوزان هم نمی تواند مرگ تروریسم در منطقه را به تأخیر اندازد.

امروز هیچ اثر سینمایی ایرانی در دنیا بر افکار عمومی تسلط ندارد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات