طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیاجازه ندهیم بعضی گروه ها آب بر آسیاب دشمن بریزند
چرا امام حسین(ع) از دشمن برای فرزندش آب تقاضا کرد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نباید اجازه دهیم که در داخل کشور گروه های کوچک عمدا و سهوا آب بر آسیاب دشمن بریزند.

باشگاه خبرنگاران, مجلس, بیکاری, اجازه ندهیم بعضی گروه آب آسیاب دشمن بریزند

باشگاه خبرنگاران, مجلس, بیکاری
به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا بادامچی در نطق میان دستور صحن علنی مجلس اظهار داشت: بیکاری به عنوان یکی از مهم ترین اسیب های اجتماعی است و مشکلات تصاعدی جامعه را باید از طریق رونق تولید داخلی و رونق کار برطرف کرد.


وی ادامه داد: مجلس می تواند برای اشتغال برنامه ملی و موثری پیش روی کشور بگذارد، متأسفانه ایران در سالیان گذشته در کمال ناباوری به خاطر بی توجهی برخی مسئولان فرصت های بسیاری را از دست داد و نااهلان مشکلاتی را پیش روی رشد و کشور قرار دادند.


عضو کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: حجم عظیمی از داده های اجتماعی به سونامی فقر و بیکاری، مشکلات اجتماعی اختصاص دارد. همچنین حالت نابسامان بی آبی در شهرها و ناکامی های اجتماعی مانند حاشیه نشینی محصول مهاجرت های روستاییان به کلان شهرهاست که اگر سیاست پولی و ضربتی اتخاذ نشود فاجعه انسانی و گرسنگی ایران را گرفتار خواهد کرد.


بادامچی افزود: وجود 11 میلیون حاشیه نشین یعنی یک هشتم جمعیت ایران موضوع دردناکی است از سوی دیگر مردان و زنان بسیاری قربانی افیون و اعتیاد هستند و میلیون ها جوان ایرانی زیر بهمن بیکاری له می شوند و سایه شوم طلاق رفته رفته بر خانواده ایرانی سایه افکنده است که موجب اضمحلال آن خواهد شد.


وی تأکید کرد: سوال اینجاست مردمی که پشتوانه درخشان هشت سال دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند آیا اینگونه باید به زحمات و جانفشانی هایشان پاسخ داده شود.


عضو کمیسیون اجتماعی تصریج کرد: آرام آرام پرندگان کره زمین هم از ما رمیده می شوند. ایران به خاطر اقلیم کم نظیرش در مسیر دو کریدور مهاجرت پرندگان قرار دارند اما 58 درصد از تالاب های کشور در حالت خشکی قرا دارند و دریاچه ارومیه به علت سیاست گذاری غلط در حال احتضار است که در نهایت فلات ایران در آستانه خشکی قرار دارد.


وی ادامه داد: با وجود این همه مشکل باید دست از رویکرد مردم فریبی برداریم. یکی از این اقدامات عوام فریبانه را اخیرا در روزنامه ها خواندیم که نوشته بود شهرداری تهران بدون هیچ اجازه شرعی و قانونی اقدام به بذل و بخشش از بیت المال کرده است که اگر این ادعا درست باشد باید انگشت حیرت بر دهان بیاوریم.


عضو کمیسیون اجتماعی افزود: در کنار این بذل و بخشش های نجومی اخباری می رسد از روستاهای کشور که دانش آموزان ناتوان از پرداخت شهریه عاجز بوده و اخراج می شوند بنابراین اگر لازم باشد باید از هر هزینه دیگر گذشت و هزینه های آموزشی را تأمین کرد. بنا بر اعلام مرکز پژوهش های مجلس اکنون 3 میلیون دانش اموز بازمانده از تحصیل داریم.


بادامچی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که در داخل کشور گروه های کوچک عمدا و سهوا آب بر آسیاب دشمن بریزند. بنابراین باید به دولت فرصت دهیم تا بر ظرفیت های کشور تمرکز کند و اکنون که برنامه ششم توسعه با تأخیر و بدون اطلاع از میزان تحقق برنامه های قبلی به کمیسیون تلفیق مجلس رسیده فرصت مناسبی است تا نمایندگان به موضوعاتی چون سرمایه گذاری، رونق کسب و کار، موضوعات زیرساختی و ... بپردازند.


وی خاطرنشان کرد: اصلی ترین دشمنان کشور بحران آب، فساد اداری و ... است بنابراین نظام سیاسی باید حالت اسفناک صندوق ها را جدی بگیرند چرا که مستمری بگیران صاحبان حق اند و باید حالت فعلی به درستی پیگیری شود.دولت اجازه برداشت 384 میلیون متر مکعب از حوضه آبخیز زاینده رود دارد
facebook google telegram twitter whatsApp