طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللسود پکن از آشفتگی بازار نفت / میزان ذخایر مخازن نفت چین چقدر است؟
افزایش بهای نفت به علت نگرانی از اتمام ذخایر بازار | مارکت واچ

یک کمپانی آمریکایی با انجام پژوهشی میزان ذخایر مخازن نفتی چین را برآورد کرده است.

بین الملل, واردات نفت چین, بهای نفت, میزان ذخایر مخازن نفت چین چقدر سود پکن آشفتگی بازار نفت

بین الملل, واردات نفت چین, بهای نفت, اوربیتال اینسایت, دخایر نفتی چین, بازار نفت, بحران نفت, نفت, نفت چین, ذخیره نفت

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یو اس ای تودی، چین در چند سال گذشته با سود بردن از بهای پایین طلای سیاه، به انباشته کردن نفت اقدام کرد. تعجب آور نیست که اطلاعات رسمی درخصوص میزان ذخایر مخازن نفتی چین در دسترس نباشد. نبود اطلاعات دقیق در این زمینه، سرمایه گذاران و معامله گران بازار نفت را به این وا داشت تا درخصوص میزان ذخایر طلای سیاه این کشور، گمانه زنی هایی را مطرح کنند.


کمپانی آمریکایی «اوربیتال اینسایت» با تحلیل تصاویر ماهواره ای گرفته شده از چین و به کارگیری الگوریتم های یارانه ای توانسته است میزان تقریبی ذخایر موجود در مخازن نفتی چین را برآورد کند. از آنجایی که این مخازن دارای سقف شناور هستند، با استفاده از الگوریتم هایی می توان میزان ذخایر موجود در آنها را به دست آورد.


براساس یافته های «اوربیتال اینسایت» از سال 2014، 2100 تانکر ذخیره نفت در سراسر چین وجود داشته است که ظرفیت آنها بالغ بر 900 میلیون بشکه نفت است. برآورد اخیر این کمپانی آمریکایی نشان می دهد چین از مه 2016 (31 روز منتهی به 12 خرداد) حدود 600 میلیون بشکه نفت در این مخازن ذخیره کرده است. ذخایر زیرزمینی نیز به این رقم اضافه خواهد شد.


از آنجایی که چین تمایلی به اشتراک گذاری اطلاعات درخصوص میزان مخازن نفتی خود ندارد، چنین داده هایی برای بازار نفت بسیار ارزشمند است. با این حال هنوز هیچ کس به طور قطع نمی تواند بگوید چین چه میزان نفت در مخازن خود انباشته کرده است و آیا این امر یک اقدام راهبردی است یا صرفا تجاری. بدیهی است چین از بهای پایین نفت استفاده کرده و تا آنجا که می توانسته به ذخیره نفت اقدام نموده است.بدقولی شرکت های چینی در اجرای پروژه های نفتی / تهرانی ها چقدر آب مصرف می کنند؟
facebook google telegram twitter whatsApp