طاها پخش

سیاسیمبارزه با تروریسم از مصادیق همکاری ایران و ساحل عاج است | ظریف
ضرورت افزایش همکاری های امنیتی ایران و افغانستان برای پیشگیری از نفوذ تروریسم

وزیر امور خارجه گفت:مبارزه با تروریسم در فکر و اندیشه و تبادل تجربیات عملی، علمی و آموزشی در این زمینه از مصادیق همکاری ایران و ساعل عاج است.

وزیر خارجه ساحل عاج, وزارت امور خارجه, همکاری مشترک, ظریفمبارزه تروریسم مصادیق همکاری ایران ساحل عاج

وزیر خارجه ساحل عاج, وزارت امور خارجه, همکاری مشترک
به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالله مابری وزیر امور خارجه ساحل عاج که بنا به دعوت رسمی وزیر امور خارجه کشورمان به تهران سفر کرده است با محمدجواد ظریف دیدار و تبادل نظر کرد.


در این دیدار ظریف با اشاره به زمینه های فراوان همکاری میان دو کشور دوست، مبارزه با تروریسم در فکر و اندیشه و تبادل تجربیات عملی و علمی و آموزشی در این زمینه را یکی از مصادیق همکاری دو کشور عنوان کرد.


وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر ادامه همکاری ایران و ساحل عاج در مجامع بین المللی، خواستار همکاری دو کشور در موضوع مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر شد.


در این دیدار عبدالله مابری، وزیر امور خارجه ساحل عاج هم ضمن تبریک جهت حل و فصل پیروزمندانه مناقشه هسته ای ایران بیان داشت که این موفقیتی برای امت اسلامی است و دستاوردی برای ما هم محسوب می شود.


وزیر امور خارجه ساحل عاج با بیان این موضوع که ایران یک قدرت بزرگ در همه زمینه ها به ویژه سیاسی و اقتصادی است، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک ایران و ساحل عاج در سه ماهه اول سال 2017 در ابیجان برگزار شود.


عبدالله مابری با برشمردن برخی زمینه های مشترک همکاری میان ایران و ساحل عاج ابراز داشت که ایران می تواند شریک کلیدی ساحل عاج در زمینه انرژی باشد.


وی همچنین آموزش های فنی و حرفه ای، همکاری های علمی و آموزشی، بانکی، کشاورزی، حقوق بشر، مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و سایر جرایم را از زمینه های دیگر همکاری های دو کشور برشمرد که می تواند توسعه یابد.


همکاری موفقیت آمیز نظامی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم
facebook google telegram twitter whatsApp