طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

مجازیمثانه عصبی در این بیماری ها بروز می کند
عوامل خطر در بروز بیماری / ابتلای سالانه 10 هزار نفر به سرطان سینه

دبیر علمی اولین کنگره بین المللی نورویورولوژی با بیان اینکه مثانه عصبی از شیوع بالایی برخوردار است، عنوان کرد: این اختلال در برخی بیماران مبتلا به ام اس، دیابت، تومور نخاع، قطع نخاع، دیسک کمر، دمانس، پارکینسون و ... بروز می یابد.

بیماران مبتلا به ام اس, مثانه عصبی, مثانه نوروژنیک, مثانه عصبی بیماری بروز

بیماران مبتلا به ام اس, مثانه عصبی, مثانه نوروژنیک, تومور نخاع

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،دکتر مهری مهراد از برگزاری اولین کنگره بین المللی نورویورولوژی در ایران خبر داد و گفت: در این کنگره که از 18 تا 20 آذر برگزار خواهد شد به روش های نوین درمان و جراحی مثانه نوروژنیک پرداخته می شود.

وی افزود: مثانه نوروژنیک یا مثانه عصبی اختلالی است که فرد به صورت مادرزادی و یا اکتسابی و به دنبال بیماری های مانند مننگو میلوسل، ام اس، دمانس، پارکینسون، دیابت، دیسک کنار، قطع نخاع، تروما و .... بروز پیدا می کند.

دبیر علمی اولین کنگره بین المللی نورویورولوژی ایران ادامه داد: در برخی افراد نیز عصبی که از نخاع به مثانه وارد می شود به صورت مادرزادی دچار اختلال و در نهایت فرد دچار اختلال عملکرد مثانه می شود یعنی یا دچار بی اختیاری ادرار می شود یا به علت بازگشت مقداری از ادرار به مثانه دچار کلیه نیز می شود.

مهراد با بیان اینکه مثانه نوروژنیک دارای درمان های دارویی و جراحی است، خاطر نشان کرد: بیمار با مصرف دارو دچار بهبود علائم می شود اما به تازگی روش نوینی برای جراحی مطرح شده که طی آن عصب مجدد تحریک می شود که در این کنگره قرار است این روش به صورت جراحی زنده آموزش داده شود.

این متخصص اورولوژی یاد آور شد: درمان مثانه نوروژنیک نیاز به همکاری نورولوژیست ها، نوروسرجری و اورولوژیست ها دارد.

وی با بیان اینکه مثانه نوروژنیک از شیوع بالایی برخوردار است، اظهار کرد: این اختلال در تمام بیماران مبتلا به ام اس، دیابتی، قطع نخاعی، مصدومان جنگ و ... شیوع دارد.

این فوق تخصص مثانه با بیان اینکه 12 نفر از متخصصان بین المللی در این کنگره به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت، گفت: هم چنین از مسئولان وزارت بهداشت کشور نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.

بر اساس این نقل از، اولین کنگره بین المللی نورویورولوژی ایران از 18 تا 20 آذر در بیمارستان پارس تهران برگزار می شود.

منبع: آنا

باج افزاری جدید در قالب بروز رسانی ویندوز!
facebook google telegram twitter whatsApp