طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بهره برداری از نیروگاه زمین گرمایی در اردبیل
بهره برداری از 48 طرح تولیدی و عمرانی کشاورزی در اردبیل

مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: نیروگاه زمین گرمایی استان اردبیل برای تولید ۵۰ مگاوات برق طراحی شده است.

نیروگاه, زمین گرمایی, اردبیل, بهره برداری نیروگاه زمین گرمایی اردبیل

نیروگاه, زمین گرمایی, اردبیل, بهره برداری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ علیرضا علیزاده در جلسه بررسی حالت پروژه نیروگاه زمین گرمایی اردبیل اظهار داشت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه نیروگاه زمین گرمایی استان اردبیل همکاری همه جانبه ای دارند که فاز نخست این نیروگاه با 5 مگاوات تولید برق اجرا می شود.

وی افزود: نیروگاه زمین گرمایی استان اردبیل برای تولید 50 مگاوات برق طراحی شده است که در ارتفاع 3 هزار متری دامنه سبلان قرار گرفته است که بعد از این با مشارکت بخش خصوصی فازهای بعدی این نیروگاه اجرا می شود.

مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: با پیش بینی های انجام شده فاز نخست این نیروگاه سال آینده به بهر ه برداری می رسد که تاکنون 3 حلقه چاه از 11 حلقه موجود در این نیروگاه به اتمام رسیده است و ما بقی نیز با اجرای فازهای بعدی به اتمام خواهد رسید و ما امیدواریم بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی اقدامات اساسی در افزایش تولید برق انجام دهیم.

علیزاده بیان کرد: منطقه اجرای نیروگاه دارای بیشترین انرژی ژئوترمال است که بعد از بهره برداری از این نیروگاه می توانیم گامهای اساسی برای توسعه شهرکهای گلخانه ای برداریم و استان اردبیل را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهیم.

وی اظهار کرد: انتظار می رود وزارت نیرو به تولید انرژیهای پاک بپردازد و با در نظر گرفتن قابلیتها و ظرفیتهای استان اردبیل از حیث گردشگری و تفریحی برای تولید انرژی پاک و سالم سازی طبیعت این استان اقدامات لازم و اساسی را انجام دهد تا بتوانیم از نعمتهای خدادای این استان حفاظت و نگهداری کنیم.

برق اولین نیروگاه زمین گرمایی ایران وارد مدار می شود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات