طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللخلأ قانونی، کناره گیری امپراتور ژاپن را دردسرساز کرد
کناره گیری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان

کناره گیری امپراتور ژاپن علی رغم خلأ قانونی درباره این موضوع، مشکلاتی را متوجه دولت این کشور خواهد کرد.

ژاپن, بین الملل, کناره گیری امپراتور ژاپن, خلأ قانونی کناره گیری امپراتور ژاپن دردسرساز

ژاپن, بین الملل, کناره گیری امپراتور ژاپن, نخست وزیر ژاپن, شینزو آبه, آکیهیتو, امپراتور ژاپن, کارگروه ویژه

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از تلگراف، قرار است روز دوشنبه، کارگروه ویژه ای برای اولین بار در ژاپن نشستی تشکیل دهد و روند کناره گیری "آکی هیتو" -- امپراتور این کشور -- را بررسی کند.


آکی هیتوی 82 ساله در ماه اوت (31 روز منتهی به 10 شهریور) در یک پیام تلویزیونی، کناره گیری از سمت خود را اعلام کرد. وی در این پیام گفت ممکن است یک روز نتواند به علت سن زیادش، از عهده انجام وظایفش برآید.


حال، این کارگروه با موردی مواجه شده است که پرداختن به آن نه تنها بسیار امر سنگینی است، بلکه از حساسیت بالایی نیز برخوردار است. در دویست سال گذشته، چنین کناره گیری از جانب یک امپراتور ژاپن بی سابقه بوده است. همچنین قانونی مبنی بر توانایی کناره گیری امپراتور از سمتش وجود ندارد.


"شینزو آبه" – نخست وزیر ژاپن – قرار است همراه با 6 عضو این کارگروه که همگی با دقت انتخاب شده اند، روز دوشنبه نشستی تشکیل دهد. به نظر می رسد مذاکرات درباره قانونی که وضع کناره گیری امپراتور را مشخص کند و همچنین عنوانی که بعد از کناره گیری به وی اعطا خواهد شد، انجام خواهد پذیرفت.


اکنون، گمانه زنی هایی درباره آینده امپراتوری ژاپن انجام شده است. طبق قوانین این کشور، زنان نمی توانند به این مقام برسند. با این حال، مقامات ژاپن اعلام کرده اند موضوع اصلی بحث این کارگروه ویژه تنها وضع قانونی خواهد بود که به امپراتور اجازه کناره گیری دهد.


رونی باید از تیم ملی کناره گیری کند | شیرر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات