طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللهدف از تهاجم ترکیه به خاک عراق، تقسیم موصل است | مالکی
نیروهای ترکیه بدون اجازه بغداد در خاک عراق هستند | حیدر عبادی

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در پیام تلویزیونی، هدف از تجاوز ترکیه به خاک عراق را تلاشی برای تقسیم شهر موصل دانست.

موصل, تجاوز ترکیه به خاک عراق, بین الملل, مالکی هدف تهاجم ترکیه خاک عراق تقسیم موصل

موصل, تجاوز ترکیه به خاک عراق, بین الملل, ائتلاف دولت قانون عراق, تجاجم نظامی ترکیه, نوری مالکی, نیورهای عراقی, ترکیه, عملیات آزادسازی موصل, داعش, عراق
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الاتجاه، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق تاکید کرد مشارکت نیروهای بسیج مردمی در نبرد آزادسازی موصل، ضامن تقسیم نشدن استان نینواست.


نوری مالکی در پیام تلویزیونی درباره عملیات آزادسازی موصل گفت: مشارکت نیروهای بسیج مردمی در این عملیات برای پشتیبانی از نیروهای عراقی و آزادسازی سریع موصل ضروری و واجب و حضور این نیرو ها در واقع ضامن تقسیم نشدن استان نینواست.


وی افزود: هدف از تهاجم ترکیه به خاک عراق، تقسیم شهر موصل است. من می گویم نیروهای ترکیه ای چگونه وارد نینوا شدند؟ آیا از ورود ارتش عراق به بعضی نقاط کشور پیشگیری می شود، اما از ورود نیروهای ترکیه ای به این نقاط و رسیدن آن ها به موصل پیشگیری نمی شود؟


رئیس ائتلاف دولت قانون عراق خاطر نشان کرد: من از همه نیروهای مسلح از جمله ارتش و پلیس و برادران آنان در بسیج مردمی می خواهم تا عملیات موصل را به سرعت به پایان برسانند و هر چه این عملیات با تاخیر صورت گیرد، اوضاع شهر موصل با توجه به مسایل سیاسی داخلی، منطقه ای و بین المللی، پیچیده تر می شود.جنگ سرد ترکیه و عراق در آستانه عملیات آزادسازی موصل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات