طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

جلوگیری از وقوع جرم اولویت مهم دستگاه قضائی است
نقش چشمگیر بازاریان و اصناف در جلوگیری از وقوع جرم

دادستان شهرستان خاش گفت: تلاش برای کاهش اختلافات و جلوگیری از وقوع جرم از اولویتهای مهم دستگاه قضائی محسوب می گردد.

جرم, دستگاه قضا, الویت, جلوگیری وقوع جرم اولویت دستگاه قضائی

جرم, دستگاه قضا, الویت, پیشگیری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان.،رضا حکمتیان گفت: با تحویل مرتکبین جرم به مراجع قضائی، و حضور افراد مجرم بصورت خود معرف و نیز اخذ گذشت شکات پرونده ها تخفیفات لازم برابر قانون داده می شود.

وی اظهار داشت: نقش علما، بزرگان و ریش سفیدان و معتمدان برای حل مشکلات و کاهش دادن اختلافات و کمک به برقراری صلح و سازش و تامین امنیت ارزشمند می باشد.

وی بیان کرد: در شورای حفاظت و جلوگیری از وقوع جرم شهرستان خاش تلاش می شود از ظرفیتهای منطقه در جهت پیشگیری از قتل ها و آسیبهای بیشتر به جامعه بهره گرفته شود تا آرامش در جامعه حاکم گردد.

محسن قلندرزهی نماینده دادستان و دبیر ستاد حفاظت اجتماعی و شورای صلح شهرستان خاش نیز گفت: احساس مسئولیت علما، بزرگان و معتمدان در کنار تلاش مسئولان از وقوع جرائم خشن پیشگیری می کند.

وی افزود: هدف مهم از تشکیل شوراهای حفاظت از وقوع جرم هم اندیشی و تبادل افکار برای رسیدن به هدفی است که در آن کاهش اختلافات مدنظر می باشد.

محمداکبر چاکرزهی فرماندار خاش هم نیز در این جلسه گفت: تلاش دولت بر این است که در سایه امنیت خدمات گسترده و چشمگیری را در منطقه انجام دهد و این میسر نیست مگر اینکه اقشار متفاوت جامعه پای کار بیایند و با احساس تکلیف موارد اختلافی را به سمت سازش سوق دهند.

استفاده از ظرفیت های مردمی در جلوگیری از وقوع جرم
facebook google telegram twitter whatsApp