طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیتحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب شد
طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه کمیسیون آموزش تصویب شد

تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

پرداخت تسهیلات, تحقیق و تفحص, موافقت نمایندگان, تحقیق تفحص عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب

پرداخت تسهیلات, تحقیق و تفحص, موافقت نمایندگان, آموزش و پرورش, صندوق ذخیره فرهنگیان
به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 25 مهرماه) با آرای خود با تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، کمپانی ها و موسسات تابعه موافقت کردند.

نمایندگان با 200 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع با تحقیق و تفحص مذکور موافقت کردند.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این طرح با استناد به ماده 214 آئین نامه داخلی مجلس پیگیری می شود و تاکنون نمایندگان درخواست کننده موارد موردنظر خود را با ارسال درخواستی به وزیر مطرح کردند اما پاسخی دریافت نشد.

وی گفت: طی دو جلسه با حضور وزیر و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان متقاضیان دلایل خود را درباره تحقیق و تفحص مطرح کردند اما از پاسخ های مسئولان قانع نشده و اصرار داشتند تحقیق و تفحص بررسی شود.

وی با اشاره به موارد موردنظر متقاضیان در تحقیق و تفحص گفت: بررسی خواسته به حق فرهنگیان در سرمایه گذاری در این صندوق، تعیین و تکلیف حکم برنامه دوم، سوم و چهارم توسعه راجع به واریز سهم دولت به این صندوق، بررسی حالت حساب ها و دارایی های صندوق و عملکرد مالی صندوق به ویژه در بانک سرمایه مدنظر نمایندگان بوده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین عدم ارائه نقل از شفاف در خصوص سهامداران، معرفی مدیران با استفاده از پارتی و لابی، دریافت حقوق و اضافه کار اعضای اصلی صندوق و مدیران، چگونگی پرداخت تسهیلات برای اعضا و بررسی اموال صندوق در سطح کشور از موارد دیگر موردتوجه نمایندگان در تحقیق و تفحص بوده است.

تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان
facebook google telegram twitter whatsApp