طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریهتل های ایران بهتر از پاریس است
3 کشور خارجی بَرای ایران هتل می سازند

رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران گفت: اوضاع هتل های ما به لحاظ خدمات از پاریس بهتر است.

مرتضی رحمانی موحد, نمایشگاه گردشگری و صنایع, رونمایی پوستر نمایشگاه گردشگری, هتل ایران پاریس

مرتضی رحمانی موحد, نمایشگاه گردشگری و صنایع, رونمایی پوستر نمایشگاه گردشگری
به نقل از خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رونمایی از پوستر دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور، علی باقر نعمتی زرگرآبادی ـ مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری و دیگر مدیران داخلی و خارجی گردشگری عصر روز یکشنبه در هتل لاله برگزار شد.


در ابتدای مراسم، فرهاد امینیان، مدیرعامل کمپانی نمایشگاه های بین المللی که اجرای دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران را برعهده دارد، گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری از دو دوره گذشته با همکاری معاونت گردشگری میراث فرهنگی در صنایع دستی برگزار شده که شاهد توسعه کمی و کیفی این نمایشگاه بوده ایم ضمن اینکه حضور کمپانی های خارجی بسیار پررنگ بوده است، حتی شاهد رشد 158 درصدی کمپانی های خارجی آمار قابل تأمل است.

وی ادامه داد: در دهمین نمایشگاه بین المللی افزایش 15 درصدی فضا برای نمایشگاه را تدارک دیده ایم و نمایشگاه را به سمت تخصصی شدن سوق دهیم. همچنین این نمایشگاه در 9 سالن در فضای بسته و در فضای بازی به وسعت 2 هزار و 500 متر برگزار خواهد شد.

مدیرعامل کمپانی نمایشگاه های بین المللی عنوان کرد: هدف از نمایشگاه این است هر چه بیشتر به سمت استاندارد های بین المللی نزدیک شویم و ضمن اینکه با استمرار همکاری معاونت میراث فرهنگی و صنایع دستی می توانیم به بزرگترین رویداد منطقه تبدیل شویم.

محمدحسن کرمانی ـ رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران اظهار داشت: خوشحالم که در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعتی گردشگری به سوی هدفمندی می رویم و به نظرم برای برگزاری این نمایشگاه ها باید به این توجه کنیم که دنبال چه چیزی هستیم و توسعه صنعت گردشگری ما در گام های بعدی میسر می شود.

وی ادامه داد: ما باید از فروشندگان کشور های خارجی برای دیدن این نمایشگاه دعوت کنیم تا فرهنگ و تاریخ کشور ایران را به آن ها نشان دهیم چراکه هنوز ما نتوانسته ایم فرهنگ خود را اکتشاف کنیم. نمایشگاه صنعت گردشگری نسبت به سال های گذشته مسیر خوبی را طی کرده است و ما می توانیم موفق باشیم. صرف نظر از انتقاد هایی که وجود دارد باید تلاش کنیم چرا که ما آثار تاریخی، اماکن اقامتی خوبی داریم حتی می توانم بگویم اوضاع هتل های ما به لحاظ درجه، خدمات، و برخوردی که گردشگر داریم به مراتب از پاریس بهتر است. دوستانی که سفر می روند بهتر می توانند مقایسه کنند.

کرمانی عنوان کرد: کشور ما 12 فصل است. وسعت کشور ما از آثار تاریخی غنی است و اصرار نداریم آثار تاریخی خود را در 4 شهر خلاصه کنیم. همچنین ایران نقطه امن منطقه است و ما گردشگران را شب ها به گردش شبانه می بریم تا امنیت کشور را لمس کنند و گردشگران خارجی می توانند بهترین افراد برای انتقال مناطق مثبت کشور به سایر کشور ها باشند.

«راجا نور شیروان زین العابدین»، سفیر مالزی در ایران نیز در خصوص صنعت گردشگری گفت: بر اساس آنچه که در سازمان گردشگری دنیا اعلام شده است امسال 4 درصد افزایش داشتیم این در حالی است که رشد اقتصادی جهانی 2 درصد بود به این نتیجه می رسیم که صنعت گردشگری در15 سال گذشته عملکرد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری دومین صنعت درآمد زا برای کشور مالزی است در سال 2014 صنعت گردشگری 5 میلیارد دلار برای مالزی درآمد داشته است و 13 درصد اشتغال زایی بوجود آورد.

سفیر مالزی در خصوص نمایشگاه بین المللی گردشگری عنوان کرد: ما در 9 سال گذشته در نمایشگاه بین المللی ایران حضور داشتیم ابتدا غرفه ما 12 متر مساحت داشت اما در 4 سال گذشت به 42 متر افزایش پیدا کرد. ما صنعت نساجی، صنایع دستی، و حتی غذای مالزی را در نمایشگاه ارائه می دهیم و کمپانی در این نمایشگاه برای ما سودمند است. به نظرم تمام سازمان های دولتی باید کم کاری کنند تا صنعت گردشگری رشد پیدا کند، البته زیر ساخت اهمیت زیادی دارد. همچنین محصولات گردشگری را به صورت مستمر بازاریابی کنیم و در نهایت موضوع گردشگری ظرفیت توسعه انسانی برای ارائه خدمات خواهد بود.

علی باقر نعمتی زرگرآبادی ـ مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری عنوان کرد: صنعت گردشگری آینده روشن تمام کشور ها است تا از این بهره مند شوند چرا که رقابت تنگاتنگ و حساسی در این صنعت وجود دارد. لزوم به کار گیری از ابزار های به کارگیری در صنعت گردشگری با هدف عرضه محصول و مدیریت تقاضا بیش از پیش خودنمایی می کند. در این میان رویداد های نمایشگاهی به واسطه ارتباط چهره به چهره و ایجاد بستر مناسب در حد تفاهم متقابل طرفین یکی از کارآمد ترین ابزار ها به شمار می رود. در همین راستا معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی بزرگترین گردهمایی صنعت گردشگری در این نمایشگاه رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: ما در دو سال گذشته شعار های «شما فرا می خوانیم» و «مهمان ما باشید» را متناسب با حال و هوای "دولت تدبیر و امید" قرار دادیم و امسال شعار «ایران را مختلف ببینید» برای نمایشگاه گردشگری انتخاب کرده ایم.

نعمتی زرگرآبادی خاطر نشان کرد: ما در این نمایشگاه ها رشد خوبی داشتیم که نشان عزم راسخ بخش خصوصی و حمایت و مشارکت سازمان میراث فرهنگی برای شکوفایی صنعت گردشگری است. همچنین ظرفیت جدیدی را به امسال اضافه کردیم دفترچه ای را در اختیار تمام کمپانی کنندگان قرار می دهیم تا تمام رویداد های جانبی که در نمایشگاه در آن درج شده همراه آنان باشد.

گفتنی است؛ در این مراسم با حضور معاون گردشگری کشور و سفیر مالزی در ایران، در حالی که نمایندگانی از کشورهای اسپانیا، سوئیس، بلغارستان، مالزی، عراق، افغانستان، ترکیه، روسیه، غنا و شیلی حضور داشتند، پوستر دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران رونمایی شد.

هتل های اصفهان (2) | معرفی هتل های ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات