طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انتخاباتترامپ بار دیگر مدعی اقطعال بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد
نگرانی دونالد ترامپ از اقطعال شکستش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

نامزد جمهوری خواهان بعد از یک هفته پر دردسر، دوباره به سراغ موضوع تقلب در انتخابات رفت.

سخنرانی انتخاباتی ترامپ در نیوهمپشایر, تقلب در انتخابات آمریکا, رسوایی اخلاقی ترامپ, ترامپ بار مدعی احتمال بروز تقلب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

سخنرانی انتخاباتی ترامپ در نیوهمپشایر, تقلب در انتخابات آمریکا, رسوایی اخلاقی ترامپ, هیلاری کلینتون, افشاگری واشینگتن پست علیه ترامپ, انتخابات 2016 آمریکا, سلامت نظام انتخاباتی آمریکا, برتری کلینتون بر ترامپ در نظرسنجی ها, دونالد ترامپ, بین الملل, نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته (شنبه) در تلاش برای جبران رسوایی های اخلاقی اخیر خود و همچنین، بهبود جایگاه خود در نظرسنجی هایی که حاکی از دشوار بودن مسیر او برای ورود به کاخ سفید هستند، بار دیگر مدعی احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده شد و سلامت نظام انتخاباتی آمریکا را زیر سوال برد.


وی در سخنرانی انتخاباتی خود در نیوهمپشایر گفت از نظر او نظام انتخاباتی در آمریکا یک نظام معیوب است که در آن، رسانه های فاسد با توطئه پردازی، نشر اکاذیب و اشاعه اتهامات کاملاً بی اساس می کوشند نامزد مورد حمایت خود را به ریاست جمهوری برسانند. با این حال، ترامپ همچون گذشته هیچ سندی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد.


نامزد جمهوری خواهان همچنین در این سخنرانی انتخاباتی، اتهاماتی که چند زن در طول هفته گذشته علیه وی مطرح کردند را به چالش کشید و این اتهامات را تلاشی از جانب رسانه های حامی هیلاری کلینتون – نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات – برای مقابله با خود برشمرد. «جیسون میلر» سخنگوی ستاد انتخاباتی وی نیز در حاشیه این سخنرانی در گفت و گو با رسانه ها ضمن رد اتهامات جنسی علیه او مدعی شد امکان ندارد نامزد جمهوری خواهان در گذشته بدون اجازه به زنی تعرض کرده باشد.


با این وجود، افشاگری های اخیر علیه ترامپ فاصله نزدیک او با هیلاری کلینتون در نظرسنجی های ماه گذشته را مجدداً به وضعیت سابق بازگردانده است. بر اساس آخرین نظرسنجی مشترک رویترز و موسسه ایپسوس، کلینتون با 44 درصد محبوبیت در میان رای دهندگان آمریکایی و 7 امتیاز اختلاف با ترامپ، بخت اول پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده به شمار می رود.


طبق تحلیل های انتخاباتی جدید نیز کلینتون به راحتی می تواند 270 رای الکترال لازم را برای تضمین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر کسب کند. در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزدی که بتواند آرای دستکم 270 نفر از مجموع 538 عضو "مجمع گزینندگان" را کسب کند، ولو با آرای مردمی کمتر به عنوان پیروز نهایی انتخابات معرفی می شود.


ترامپ از زمان افشاگری واشینگتن پست که در شامگاه 7 اکتبر (16 مهر) با انتشار یک ویدئوی جنجالی، وی را به فساد اخلاقی و تلاش برای تعرض به یک زن متاهل در سال 2005 متهم کرد، تقریباً هر روز با اتهامات اخلاقی جدیدی مواجه شده است. در تازه ترین مورد از رسوایی های اخلاقی نامزد جمهوری خواهان، روز گذشته یک زن 63 ساله اهل نیویورک به نام «کتی هلر» در مصاحبه با گاردین مدعی تعرض ترامپ به خود در سال 1997 میلادی شد.


کمیسیون مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقص میکروفون ترامپ را تأیید کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات