طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

22 باند مواد مخدر در همدان منهدم شدند
منهدم کردن باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در سردشت فیلم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان از انهدام 22 باند مواد مخدر خبر داد.

منهدم, همدان, باند مواد مخدر, باند مواد مخدر همدان منهدم

منهدم, همدان, باند مواد مخدر
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ هادی نجاریان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به عملکرد هفت ماهه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان، اظهار کرد: در هفت ماه امسال یک‎هزار و 797 کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان همدان کشف شده است.

وی گفت: مواد مخدر کشف شده شامل یک هزار و 704 کیلوگرم تریاک، 31 کیلو و 268 گرم هروئین، 17 کیلو و 293 گرم شیشه، 31 کیلو و 32 گرم حشیش و 13 کیلو و 42 گرم سایر مواد مخدر بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان از بازداشت یک هزار و 929 قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر در سال جاری خبر داد و افزود: 191 معتاد متجاهر نیز در طول این مدت بازداشت شدند که در مجموع تعداد دستگیرشدگان به 2 هزار و 120 نفر می رسد.

وی با بیان اینکه 22 باند مواد مخدر در شهرستان همدان منهدم شده است، گفت: 2 هزار و 35 مورد عملیات در راستای کشف مواد مخدر در شهرستان همدان انجام شده است.

نجاریان با اشاره به همکاری مطلوب شهرداری در تخریب و پاکسازی اماکن مخروبه شهر و محل تجمع معتادان، افزود: شهرداری منطقه 2، 3 و 4 عملکرد خوب و قابل قبولی در این زمینه داشته اند.

وی با گلایه از عملکرد میراث فرهنگی در حصارکشی و پاکسازی مناطق، تصریح کرد: عملکرد میراث فرهنگی تنها در حوزه نرم افزاری بوده و در بحث سخت افزاری و عملی کاری انجام نداده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان با اشاره به عدم پاکسازی در کاروانسرای زغالی، میدان پروانه، محله حاجی و کاروانسرای پشت میدان امام گفت: امید است میراث فرهنگی به صورت عملی وارد کار شده و نسبت به حصارکشی این نقاط اقدام کند.

وی با بیان اینکه اعتیاد یک پدیده اجتماعی است و کسی نمی تواند بگوید که شهری عاری از مواد مخدر داریم، تأکید کرد: طبق اظهارات نماینده شهرداری تجمع معتادان در تپه پیسا نیز مشاهده می شود.

نجاریان ساماندهی نقاط آلوده به مواد مخدر شهر را فلسفه وجودی جلسات دانست و یادآور شد: تفرجگاه ها و پارک های شهر زمانی محل حضور معتادان و یکی از دغدغه ها بود و با اجرای طرح های پاکسازی در حال حاضر پارک ها و تفرجگاه ها از حضور معتادان پاکسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: معتادان بعد از طی دوره درمان و ترخیص از مراکز نگهداری به علت طرد از سوی خانواده جایی را برای زندگی ندارند بنابراین به مناطقی همچون تپه پیسا روی می آورند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در همدان خواستار حمایت های بعد از درمان از معتادان شد و افزود: در صورت حمایت بعد از درمان از معتادان با ایجاد گرمخانه برای اسکان این افراد بی شک شاهد تجمع معتادان در این محل ها نخواهیم بود.

وی پناهگاه بانوان واقع در روبروی باغ ایرانی را یک تهدید در این منطقه دانست و اظهار کرد: تجمع بانوان بعد از خروج از این مرکز وجهه خوبی برای شهر ندارد و باید چاره ای در این خصوص اندیشیده شود.

نجاریان با تأکید بر اینکه همدان زمانی حیاط خلوت مواد مخدر بود، یادآور شد: همدان به لحاظ برخورد قضایی با قاچاقچیان و توزیع کنندگان نسبت به سایر استان ها عملکرد خوبی داشته است.

انهدام 12 باند مواد مخدر در کرمانشاه
facebook google telegram twitter whatsApp