طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتصویر 5 رفیقی که یکجا شهید شدند
برگزاری نوزدهمین جشنواره شهید رجایی چهارمحال و بختیاری

واقعا این 4 نفر رفتارشان با بقیه مختلف بود. انگار فهمیده بودند قرار است در بهشت با هم باشند. انگار فهمیده بودند ملائک نزول کرده و می خواهند آنها را تا عرش اعلی بالا ببرند.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ روح الله کاکاوند از فرماندهان ناجا و از رزمندگان شهر هرسین در دوران دفاع مقدس، با انتشار عکسی، خاطره مربوط به چند شهید را اینگونه نوشته است:

افرادی که در این تصویر هستند، 4 نفر از جوانان برومند استان کرمانشاه هستند که در دانشسرای تربیت معلم شهر «صحنه» مشغول تحصیل بودند. با هم قول و قرار گذاشتند به جبهه بیایند. در عملیات کربلای 5 هر کدام به یک گردان اعزام شدند اما اصرار داشتند که با هم باشند. اصرار فراوان شان باعث شد فرماندهان قبول کنند اما گفتند حق ندارید در حین عملیات با هم تجمع کنید. تا اینکه به طور اتفاقی در هنگام درگیری با بعثی ها از گردان جدا می شوند و با تعداد زیادی از عراقی ها تا صبح درگیر می شوند و آن منطقه را از لوث وجود بعثی ها پاکسازی می کنند.


بعدها مشخص شد اگر همین بچه ها با آن گروه عراقی درگیر نمی شدند ممکن بود همه افراد گردان در محاصره بیافتند. انگار معجزه ای شکل گرفته بود تا اینها راه را گم کنند و از بال سمت راست گردان جدا شوند و با عراقی ها در آن نقطه درگیر شوند. روز دوم یا سوم عملیات کربلای 5 در حوالی دریاچه ماهی بود و طبق معمول دور هم نشسته بودند که توپ 155 میلی متری دشمن به وسط آن ها اصابت و بدن های مطهرشان قطعه قطعه شد. شهیدان حشمت الله محسنی، وحید حمزه ای، اردشیر الهیاری و علی ناصری...


خاطرات, شهادت, جنگ تحمیلی, رفیقی یکجا شهید

خاطرات, شهادت, جنگ تحمیلی

منبع: مشرق


محسن رضایی نامه شهید صیاد شیرازی را به مناسبت شهادت شهید محمود کاوه منتشر کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات