طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللغول های نفتی با بهره گیری از فناوری، بحران زیست محیطی را به حداقل می رسانند
حل بحران های زیست محیطی نیازمند عزم و مشارکت ملی است

کمپانی های بزرگ نفتی دنیا با بکارگیری فناوری های جدید سعی در کاهش هزینه ها و همسو کردن سیاست های خود در راستای پیشگیری از بحران زیست محیطی هستند.

بحران زیست محیطی, پهپادهای اکتشافی, کشف میادین نفتی, غول نفتی بهره گیری فناوری بحران زیست محیطی حداقل رسانند

بحران زیست محیطی, پهپادهای اکتشافی, کشف میادین نفتی, استات اویل, غولهای نفتی, فناوری, شورون, شل
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ کمپانی های بزرگ نفتی دنیا همچون استات اویل، شِل و شِورون با بکارگیری فناوری های جدید همچون هواپیماهای بدون سرنشین، طراحی مته های مخصوص و مدیریت داده ها سعی در کاهش هزینه ها و همسو کردن سیاست های خود در راستای پیشگیری از بحران زیست محیطی هستند.

بهای جهانی نفت در اواسط سال 2014 بیش از 50 درصد کاهش یافت و این رویه موجب شد، غول های نفتی میلیاردها دلار از هزینه های خود را کاهش دهند. بهره گیری از فناوری های جدید در اکتشاف و استخراج طلای سیاه، این کمپانی ها را در حفظ سود سهام و زیرساخت ها یاری می کند. به همین منظور، آن ها موشکافانه به بررسی دقیق فناوری های این حیطه روی آورده اند.

کمپانی نفتی توتال فرانسه چندی پیش اعلام کرد با استفاده صحیح از پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین، میادین نفتی جدیدی در دریای شمال کشف کرده اند. کمپانی "سایبرهاک" تولیدکننده نسل جدید پهپادهای اکتشافی در این عملیات کمپانی توتال را همراهی کرده است. در این شیوه اکتشافی نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود بلکه رویه شناسایی میادین انرژی به سهولت انجام می شود. یک گروه 12 نفره از کارشناسان و مهندسان در بازه زمانی دوهفته ای و اجرای 7 پرواز در نواحی مشخص شده، اقدام به شناسایی این میدان نفتی کردند.

کمپانی نفتی استات اویل نیز با بهره گیری از فناوری های جدید موفق به کشف بزرگ ترین میدان نفتی در دریای شمال شده که در 3 دهه اخیر بی سابقه بوده است. این کمپانی نروژی با استفاده از فناوری های جدید در اکتشاف، هزینه های خود را از سال 2015 تاکنون تا 12.2 میلیارد دلار کاهش داده است.

کارشناسان انرژی معتقدند بی توجهی به کاربرد فناوری در عرصه انرژی تا حد زیادی به صنایع جهانی انرژی پیش از وقوع رکود آسیب رسانده است.

اجرای برنامه های زیست محیطی در مدارس با همکاری محیط زیست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات