طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیبی عرضگی AVC و جای خالی نماینده ایران در برزیل
عکس های جای خالی ایرانی ها در سرزمین وحی

جام باشگاه های والیبال دنیا در حالی شروع خواهد شد که تیم بانک سرمایه در این رقابت ها حضور نخواهد داشت.

بانک سرمایه, کنفدراسیون والیبال آسیا, جام باشگاه های آسیا, عرضگی AVC جای خالی نماینده ایران برزیل

بانک سرمایه, کنفدراسیون والیبال آسیا, جام باشگاه های آسیا, والیبال, تیم ملی والیبال

به نقل از خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، چند سال قبل و در حالی که زمان برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا با حضور تیم های ملی آسیایی در رقابت های مهم بین المللی تلاقی پیدا کرده بود، اجلاسی برگزار شد تا قهرمانان جام باشگاه های آسیا در مسابقات سال پس قهرمانی باشگاه های دنیا حاضر شوند. اتفاقی که یک سال رخ داد و به انتظار می رفت با اصلاح زمان برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در این تصمیم تجدید نظر شود.


با وجود اینکه تجدید نظری در این باره صورت نگرفت، با این حال امید می رفت امسال کنفدراسیون والیبال آسیا بتواند یکی از دو سهمیه وایلد کارت قهرمانی جام باشگاه های دنیا را تصاحب کند تا علاوه بر تیم تایجو بانک چین تایپه (قهرمان دور قبل جام باشگاه های آسیا) تیم بانک سرمایه که در حال حاضر قدرت اول باشگاهی در آسیا است هم در این مسابقات کمپانی کند.


بعد از 8 تیمی شدن این مسابقات، سهمیه منطقه نورسکا به تیم دوم آرژانتین رسید و دو وایلد کارت fivb هم نصیب نایب قهرمان برزیل میناس و ترنتینوی ایتالیا رکورددار قهرمانی در این بازی ها شد و آسیایی ها بازهم نتوانستند کاری از پیش ببردند.


با این تفاسیر و در حالی که نفوذ و قدرت آرژانتینی ها در مقایسه با کنفدراسیون والیبال آسیا بیشتر بود این وایلدکارت به قاره آمریکا و تیمی از کشور آرژانتین رسید تا تیم بانک سرمایه از حضور در این مسابقات محروم شود.


شاید در این بین نوک پیکان انتقادات بیش از پیش به مسئولان AVC (کنفدراسیون والیبال آسیا) نشانه برود که علاوه بر بی برنامگی در زمان برگزاری مسابقات جام باشگاه های آسیا نتوانست برای رفع این مشکل نفوذ کافی در فدراسیون جهانی داشته باشد. در واقع می توان گفت که چوب بی عرضگی AVC را تیم بانک سرمایه خورد تا نتواند در مسابقات قهرمانی دنیا حضور پیدا کند.


در این بین نگاهی به 8 تیم حاضر در این دوره از رقابت های جام باشگاه های دنیا نمایش دهنده این موضوع است که شکل و شمایل این رقابت ها به هیچ عنوان شباهتی به نبرد قهرمان قاره های سراسر دنیا ندارد و به نوعی می توان گفت رقابت بین تیم های آمریکایی است!


باشگاه بانک سرمایه ایران از طریق ارسال درخواست کتبی تلاش کرد تا بتواند حضور در این رقابت ها را تجربه کند، اما رایزنی های این باشگاه کار به جایی نبرد تا در این دوره از رقابت های جام باشگاه های دنیا تیمی از آسیا حضور داشته باشد که در مسابقات جام باشگاه های آسیا از حضور در جمع 4 تیم نهایی هم بازمانده بود.جای خالی نمایندگان ایران روی سکوهای جهانی / پایان مسابقات سنگنوردی مونیخ
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات