طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیزبان بعضی انقلابیون دهه 60 عوض شده و در زمین بازی دشمن فکر می کنند
قوچان نژاد بهترین بازیکن زمین شد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: زبان بعضی انقلابیون دهه 60 عوض شده و در زمین بازی دشمن فکر می کنند، برخی خیال می کنند این افراد جاسوس هستند اما اینگونه نیست.


انقلابیون, اخبار سیاسی, رحیم پور ازغدی

به نقل از خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن رحیم پور ازغدی استاد حوزه و دانشگاه در همایش تسخیر لانه های جاسوسی مجازی استکبار جهانی که امروز یکشنبه 25 مهر ماه در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: آنچه امروز در فضای اینترنت و سایبر منتظرش بودیم و نه نیاز انقلابی و فرهنگی ما بلکه نیاز ملت های مقاومت در برابر دیکتاتور رسانه ای است گردان های آگاهی بخش در فضای مجازی بوده و هست.

وی افزود: امروز دوستانی که وارد عرصه مبارزه آگاهی بخشی می شوند عملا خطی را می شکنند که به وجود آورندگان فضای سایبر گمان می کردند آن خط هرگز شکسته نمی شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: امروز دوستانی که وارد عرصه مبارزات آگاهی بخشی می شوند عملا خطی را می شکنند که به وجود آورندگان فضای سایبر گمان میکردند آن خط هرگز شکسته نمی شوند و دیکتاتور رسانه ای در دوره جدید صد درصدی خواهد شد.


رحیم پور ارغدی اظهار داشت: صاحبان شرکت های صهیونیستی در دنیا اعلام می کردند که فرهنگ لیبرال دموکراسی به کمک همه نهادهای جهانی و قومی منتشر خواهد شد، تحت پوشش جهانی سازی و غربی سازی دنیا تعقیب می شد.


وی تاکید کرد: امروز دشمنان با واکنش قدرتمند مواجه و متوجه شدند اگر تیپ های مقاومت در سراسر دنیا تشکیل شود و با بخشهای دیگر دنیا دست به دست دهند، با رویکردهای متفاوت سرنوشت افکار عمومی مختلف خواهد شد.


رحیم پور ازغدی با بیان اینکه از اساس سلطه در گروی ناآگاهی نگه داشتن افکار عمومی است، خاطر نشان کرد: زمانی ایران در اختیار آمریکا و صهیونیست بود، رسانه های انقلاب در حد دیوار نویسی، شعار نویسی و توزیع چند اعلامیه و نوار کاست بود، در حالی که رسانه هایی که از طرف سرمایه داران آمریکا کنترل می شد.


وی با تاکید بر اینکه در ایام آگاهی بخشی جبهه سلطه ضد آگاهی است، اظهار داشت: باید بدانیم که امروز هنوز به لحاظ تکنولوژی با رسانه دشمن قابل مقایسه نیستیم، نه تنها اینترنت با اهداف نظامی از ارتش آمریکا مشغول اشغالگری بوده بلکه با اهداف سیاسی، اقتصادی و نظامی اهداف خود را دنبال می کند.


این استاد دانشگاه گفت: برخلاف فاشیستها، نازی ها و کمونیست ها که فضا را می بستند دنیا سرمایه داری هوشمندانه عمل می کند به طوری که از هزاران موج مخابراتی یک موج مخابره می شد.


رحیم پور ازغدی تصریح کرد: امروز در فضای مجازی خصوصا در هالیوود کاملا تک صدایی است و این موضوع همان هژمونی نام دارد یعنی گفتمان واحد از مرکزیتی واحد کنترل می شود و رنگ و لعاب تکثر به خود گیرد، بنابراین کسانی که عقلشان به گوششان است فریب می خورند.


وی افزود: امروز می توان فضای مجازی را دو قطبی کرد، اما باید گفت فقط انقلاب اسلامی است که ظرفیت دو قطبی بودن را دارا می باشد، لذا اگر مطالب درست بسته بندی و منتشر شود می توان به سرعت فضای دنیا را تغییر داد.


رحیم پور ازغدی تاکید کرد: اینترنت برای نهاد هایی که دارای تولید ضعیف هستند دارای صدمات بیشتری است، اما با این حال می توان جاده را دو سویه کرد و نباید فراموش کرد که این کار بسیار هزینه بر است.


این استاد دانشگاه تصریح کرد: امروز دشمن شمشیر را از رو نمی بندد بلکه با استفاده از لبخند سعی می کند که افراد علیه خودشان بیندیشند تا کنترل افکار را به دست بگیرند.


وی گفت: ما به لحاظ بنیه های بالقوه باید از جهانی شدن فرهنگ و رسانه استقبال کنیم، اما باید دانست بالقوه بودن بیش از امر بالفعلی است، بالقوه ها برای آن که بالفعل شوند باید هزینه بسیاری را پرداخت کنند.


رحیم پور ازغدی ادامه داد: سازوکار موتورهای جست وجوگر در فضای مجازی ایدئولوژیک است و کاملا با پیش فرض و هدف عمل می کند. برنامه هایی که آنها در فضای مجازی پیگیری می کنند شامل چند چیز می شود از جمله اینکه نخبگان را کنترل کند.


این استاد حوزه و دانشگاه افزود: عبارت قلم از شمشیر نیرومند است درست ترین جمله است. اگر 10 رسانه موثر را فعال کنیم کار هزاران شمشیر را خواهد کرد.


وی ادامه داد: زبان بعضی انقلابیون دهه 60 عوض شده و در زمین بازی دشمن فکر می کنند، برخی خیال می کنند این افراد جاسوس هستند اما اینگونه نیست بلکه آنها تن به سرکردگی دشمن داده اند.


رحیم پور ازغدی گفت: واقعگرایی غیر از واقع بینی است، واقع بینی یعنی دیدن درست واقعیت اما آرمانگرا بودن یعنی رئالیسم در تحلیل و ایدئالیسم در روش. ما باید در حوزه نظر و تحلیل رئالیسم باشیم اما در حوزه عمل ایدئالیسم باشیم و کسانی که معتقد بودند که امام آرمان اندیش است آنها در اهدافشان شکست خوردند.


وی افزود: طی 150 سال استعمار ستیزی ایران همه نهضت ها با شکست روبه رو شد، اما تنها نهضتی که به پیروزی رسید نهضتی بود که به تکلیف اندیشید نه به نتجه.


این استاد دانشگاه اظهار داشت: در فضایای سال 88 توئیتر نیازمند تغییراتی بود از این رو تمام فضای مجازی بر آمریکا بسته شد همچنین در انگلیس هم که دوسال گذشته شورشی صورت گرفت فضای مجازی مسدود شد چراکه فکر می کردند از فضای مجازی علیه خودشان استفاده می شود.


وی ادامه داد: اگر امروز داعش می تواند یارگیری و عضوگیری کند در واقع توانسته از فضای مجازی به خوبی استفاده کند، اما باید دانست استفاده از فضای مجازی جبهه ای قابل توسعه است که نیاز به شجاعت و عقلانیت انقلابی دارد.بازی دو سر باخت آل سعود در زمین واشنگتن - تل آویو
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات