طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیاروپایی‎ها برای بیمه نفتکش‎های ایرانی مشکلی ندارند
جلسه هماهنگی شبکه بهداشت ودرمان و بیمه سلامت ایرانیان

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که کمپانی ملی نفتکش ایران با اجرای برجام از تحریم خارج شده است، گفت: مشکلی برای بیمه نفتکش‎های ایرانی از سوی بیمه گران اروپایی وجود ندارد.

تحریم, برجام, مقررات اجرایی تحریم, اروپایی‎ها بیمه نفتکش‎های ایرانی مشکلی ندارند

تحریم, برجام, مقررات اجرایی تحریم, بیمه نفتکش, شرکت ملی نفتکش, تحریم اتحادیه اروپا

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شانا ،امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت اعلام کرد: فعالیت‎های کمپانی ملی نفتکش ایران هم اکنون طبق روال معمول ادامه دارد.


بر اساس این نقل از، کمپانی ملی نفتکش ۲۷ دسامبر ۲۰۱۲ علیه تصمیم ۶۳۵/ ۲۰۱۲ شورای اتحادیه اروپا نزد دیوان دادگستری اتحادیه اروپا شکایت کرد که رای دادگاه اتحادیه اروپا در ۳ ژوئیه ۲۰۱۴ به نفع کمپانی ملی نفت کش صادر شد و شورای اتحادیه اروپا هم نسبت به حکم دادگاه درخواست بازنگری نکرد، اما در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۵، طی تصمیم ۲۳۶ /۲۰۱۵، کمپانی ملی نفتکش را با دلایل جدید در فهرست تحریم اتحادیه اروپا حفظ کرد.


زمانی نیا با بیان این که کمپانی ملی نفتکش هم اکنون در تلاش است تا ثابت کند که بی علت تحریم شده است، تصریح کرد: این موضوع نیز مربوط به پیش از اجرای برجام است و جنبه حقوقی دارد.


کمپانی ملی نفتکش ایران در ۲۴ آوریل ۲۰۱۵ دوباره علیه تصمیم ۲۳۶ /۲۰۱۵ شورای اروپا شکایت کرد و یک ماه پیش، یعنی در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۶، این بار دادگاه اتحادیه اروپا بر علیه کمپانی ملی نفتکش ایران رای داده که این کمپانی قرار است تا پایان ماه نوامبر از این رای دفاع کند.


این رای، در عمل تاثیری بر وضع کمپانی ملی نفتکش ندارد زیرا طبق برجام، نام کمپانی ملی نفتکش از مقررات اجرایی مربوط به تحریم اتحادیه اروپا علیه ایران حذف شده است.


طبق اصول کلی حقوقی، هیچ دادگاهی صلاحیت وضع قوانین مربوط به تحریم را ندارد.ایرلاین ها مشکلی برای سوخت گیری ندارند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات