طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآمریکا به دنبال موقعیت ایران برای دستیابی به برتری در سیاست جهانی
سیاست های غیرمسئولانه اوباما موجب دستیابی ایران به اس - 300 شد | سناتور آمریکایی

یک فعال سیاسی کشور گفت: موقعیت جغرافیایی ایران موقعیتی استثنایی در دنیا ایجاد کرده بود و امریکایی ها برای دستیابی به برتری در سیاست جهانی نیازمند موقعیت ایران بودند.


موقعیت ایران, ایران, آمریکا, لانه جاسوسی, رضا سراج

به نقل از خبرنگار احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا سراج از فعالان سیاسی کشور در همایش تسخیر لانه های جاسوسی مجازی استکبار جهانی که امروز یکشنبه ٢٥ مهرماه در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: ایران نقش مهم و ویژه ای در سیاست های راهبردی امریکا قبل از انقلاب داشت.


وی افزود: موقعیت جغرافیایی ایران موقعیتی استثنایی در دنیا ایجاد کرده بود و امریکایی ها برای دستیابی به برتری در سیاست جهانی نیازمند موقعیت ایران بودند.


سراج با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب چکشی در عقبه اعراب در مقابل اسراییل بود خاطرنشان کرد: در آن زمان ایران وظیفه داشت شریان نفت را برای غرب هدایت کند و از نظامهای دست نشانده حمایت کند بنابراین این موقعیت ممتاز مهمترین موقعیت در حوزه منافع حیاتی امریکا بود.


وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی تغییرات شگرفی را با خود به همراه داشت، یادآور شد: انقلاب، ایجاد گفتمان سلطه ستیز مبتنی بر دنیا مستضعفین و مناسبات بین الملل را دچار تغییر کرد و باعث شد امریکا برای مهار آن دست به اقدامات مختلفی بزند.


سراج گفت: امریکا تمام توان خود را برای ایجاد شورش در ایران متمرکز کرد لذا کوشید با نقشه ای توجیه شده و پشتیبانی مالی ، ایران را از فارس تا خلیج فارس تجزیه کند که همزمان با این اقدام جریان کُردی هم فعالیت خود را شروع کرد.


وی تاکید کرد: تقریبا شورشهای قومی ساماندهی شد و امریکا مطمین بود که در این شرایط ایران به بن بست خواهد رسید اما خوشبختانه نیروهای مردمی توانستند این موج ایجاد شده از سوی امریکا را مهار کنند.


سراج خاطرنشان کرد: امریکا با اشغال لانه جاسوسی قصد قدرتنمایی به ایران داشت بنابراین تمرکز خودرا بر روی عملیات دلتا محصور کرد اما وقتی این عملیات با شکست مواجه شد مجددا امریکا سعی کرد شکست طبس رابا کودتا علیه ایران جبران کند.


وی با بیان اینکه امریکا ٢٤ کودتا علیه ایران انجام داد و همه آنها با شکست مواجه شدند یادآور شد: مهمترین کودتای امریکا علیه ایران کودتای نوژه بود بنابراین با این شکست جنگ عراق علیه ایران با هدایت و حمایت امریکا شروع شد.


سراج تصریح کرد: بعد از پشت سر گذاشتن جنگ تحمیلی و حادثه شوم تروریسم، به تدریج راهبرد مقاومت در منطقه شکل گرفت و ایران وارد نوعی استراتژی عمیق شد.


وی ادامه داد: امریکا نسبت به عمق استراتژیک ایران نگران بود از این رو پس از حادثه ١١ سپتامبر، لشکر کشی در منطقه را به راه انداخت.


خبر در حال تکمیل است...اصلاح ایران باید سیاست اصلی رئیس جمهور آتی آمریکا باشد | ادعای امریکن تینکر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات