طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیلیگ والیبال بستری برای آزمون و خطا شده است | نائینی
موافقت با حضور تیم آلومینیوم در لیگ دسته اول والیبال

کارشناس والیبال و بازیکن اسبق والیبال ایران با انتقاد از حالت برگزاری و برنامه ریزی لیگ گفت: متاسفانه لیگ والیبال بستری برای آزمون و خطا شده است.

لیگ والیبال, والیبال, فدراسیون والیبال, نائینی لیگ والیبال بستری آزمون خطا

لیگ والیبال, والیبال, فدراسیون والیبال, لیگ برتر والیبال, بی برنامگی در لیگ, اکبر نایینی, نحوه برگزاری لیگ

اکبر نائینی در مصاحبه با خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از حالت برگزاری لیگ والیبال در ایران گفت: متاسفانه سال هاست لیگ والیبال ایران ساز و کار صحیحی ندارد و تیم ها در دو دسته خیلی ضعیف و خیلی قوی با هم مبارزه می کنند و دستاورد لازمی از این لیگ حاصل نمی شود.


وی ادامه داد: زمانی که من در لیگ والیبال بازی می کردم، همه چیز مقررات خود را داشت و بر اساس آیین نامه عمل می شد. اگر تیم تازه تاسیسی علاقه مند بود که در لیگ والیبال حضور داشته باشد، باید ابتدا در لیگ زیر گروه بازی می کرد و پله پله به لیگ های بالاتر راه پیدا می کرد. اما در لیگ امسال هر تیمی دوست دارد با خرید امتیاز تیم دیگر و یا گاهی بدون هیچ ساز و کار مشخص راهی لیگ می شود!


این کارشناس والیبال اضافه کرد: در لیگ فوتبال اگر تیمی بخواهد امتیاز یک تیم دیگر را بخرد باید هزینه میلیاردی کند اما در والیبال هر تیمی به راحتی جواز حضور در لیگ را بدست می آورد و این بسیار عجیب و البته غیرمنطقی است.


نائینی خاطر نشان کرد: متاسفانه کمیته برگزاری مسابقات و سازمان لیگ فدراسیون والیبال تصمیمات درستی لحاظ نمی کنند و این عدم آگاهی و برخی تصمیمات غلط به والیبال ضربه می زند.


وی افزود: علاوه بر برنامه ریزی غلط در حضور یا عدم حضور تیم ها، داستان بدهی ها به فدراسیون والیبال ، بازیکنان و مربیان همواره وجود دارد و سال هاست که حل نشده است. در حالی که انتظار می رود فدراسیون مطالبات بازیکنان را سفت و سخت تر پیگیری کند، اما این اتفاق رخ نمی دهد وخیلی از تیم های بدهکار به خصوص در استان ها ، با تغییر نام پرداخت بدهی را از سر خود باز می کنند و بازیکنان باید به تنهایی و با شکایت به دنبال مطالبات خود بروند.


بازیکن اسبق والیبال ایران، با بیان این مطلب که متاسفانه فدراسیون والیبال بیش از اینکه هوای بازیکنان را داشته باشد، حامی باشگاه هاست، گفت: بهتر بود که اهالی فدراسیون نفرات فنی تری بودند تا تصمیمات بهتری گرفته می شد. ماهیت لیگ باید پرورش بازیکنان جدید و کمک به تیم ملی باشد. اتفاقی که سال هاست بسیار کمرنگ شده است و ماحصل لیگ چیزی جز درگیری های انضباطی و در نهایت بدهی باشگاه ها به بازیکنان نیست!


نائینی ادامه داد: مشکل دیگری که همواره به آن انتقاد وارد است این است که زمان برگزاری لیگ ایران باید با لیگ های مطرح اروپا یعنی لیگ هایی نظیر ایتالیا، روسیه، فرانسه، لهستان و ... که حریفان ما در دنیا هستند هماهنگ باشد. اما هرگز اینگونه نیست.


وی با اشاره به اینکه مربیانی که در تیم ملی به کار گرفته می شوند، ترجیح می دهند مربی پروازی باشند، تصریح کرد: همه مربی ها به فکر خودشان هستند. اگر غیر از این بود، یک مربی باید در تمام طول برگزاری لیگ در ایران می ماند و مسابقات را از نزدیک بررسی و آنالیز می کرد و به فدراسیون برای برگزاری بهتر و زمان بندی مفیدتر لیگ پیشنهاد می داد. اما متاسفانه هر کس تنها به منافع خود فکر می کند!


نائینی با انتقاد از نحوه برگزاری مسابقات لیگ که هر سال با تغییراتی مواجه است، گفت: متاسفانه هدف اصلی والیبال از برگزاری لیگ فراموش شده است و لیگ بستری شده برای آزمون و خطاهای مسئولان فدراسیون. این که یک فصل لیگ به صورت دوره ای برگزار شود، یک بار یه صورت پلی آف و همان پلی آف هم یک بار دو از سه و یک بار سه از پنج؛ به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.پیگیری رقابت های والیبال لیگ دسته 3 نوجوانان در شهرکرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات