طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیشرایط اقتصادی خوبی نداریم | بحرین
داعش به خوبی خود را با شرایط موجود وفق می دهد | کربی

رئیس مجلس شورای بحرین اذعان کرد این کشور در پی کاهش قیمت نفت در شرایط اقتصادی استثنایی است و حفظ سطح معیشتی کنونی مردم دشوار است.


بحرین

خبرگزاری فارس: «علی بن صالح الصالح» رئیس مجلس شورای بحرین اعلام کرد این کشور در حال گذراندن یک شرایط استثنایی اقتصادی است.

وی به خبرگزاری رسمی بحرین «بنا» گفت: عموم کشورهای منطقه از جمله بحرین در یک شرایط اقتصادی استثنایی هستند و این شرایط همکاری و هماهنگی همه سران با افکار عمومی را می طلبد خصوصا اینکه قیمت نفت کاهش یافته و منابع اضافه بر سازمان برای تامین درآمد ملی حاصل شده است.

این مقام بحرینی در حالی از افت بهای جهانی نفت گله می کند که عربستان متحد بحرین، یکی از علل اصلی این افت قیمت است.

بن صالح تاکید کرد: ما در برابر یک چالش بزرگ برای حفظ سطح معیشتی ای هستیم که اکنون شهروندان به آن رسیده اند و این موضوع نباید به یک دغدغه برای مردم تبدیل شود.

کاهش قیمت نفت که یک طرح برنامه ریزی شده از سوی ریاض و علیه ایران و روسیه انجام گرفت منجر به کسری بودجه شدید کشورهای حاشیه خلیج فارس شد به نحوی که «مسعود احمد» مسئول بخش خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین المللی پول اردیبهش ماه امسال (1395) پیش بینی کرد با کاهش قیمت نفت، کشورهای حاشیه خلیج فارس درخلال پنج سال آینده با کسری بودجه یک تریلیون دلاری روبه رو شوند.

عربستان در شرایط ریاضت اقتصادی بی سابقه ای قرار دارد | منامه پست
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات