طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهلاکت 100 داعشی در صحرای سینا
از آموزش های نیروی ویژه پلیس تا هلاکت تروریست های داعشی در کرمانشاه! فیلم

ارتش مصر به تلافی عملیات تروریستی در صحرای سینا، با حمله به مواضع داعش بیش از یکصد نفر از عناصر این گروه تکفیری را به هلاکت رساند.


مصر, داعش, صحرای سینا, ارتش مصر

خبرگزاری ایرنا: ارتش مصر به تلافی عملیات تروریستی در صحرای سینا، با حمله به مواضع داعش بیش از یکصد نفر از عناصر این گروه تکفیری را به هلاکت رساند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جنگنده های مصری در جریان این حمله همچنین انبارهای تسلیحاتی و پست های دیده بانی تروریست ها را هدف قرار داده و ویران کردند.


در حمله تروریست ها به پایگاه ارتش مصر در صحرای سینا که روز جمعه روی داد، 12 نظامی مصری کشته شدند.


نیروی هوایی مصر در حمله روز شنبه خود، مواضع داعش در جنوب منطقه شیخ زووید در نزدیکی رفح را هدف قرار داد.


این حمله، یکی از بزرگترین حملات نظامیان مصری علیه داعش در ماه های اخیر به شمار می رود.


حمله تروریستی روز جمعه در 25 مایلی منطقه بئر العبد و برای نخستین بار در منطقه مرکزی سینا روی داد. این منطقه تا حد زیادی از دسترس تروریست ها دور مانده است.


عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در پیامی اینترنتی به خانواده های قربانیان این حمله تروریستی تسلیت گفت و نوشت: خون ریخته شده ملت مصر روی شن های سینا تنها تمایل و عزم برای تکمیل مبارزه با تروریست ها را افزایش می دهد.


وی همچنین به روزنامه های مصری گفت که جنگ با تروریست ها به زودی پایان نمی یابد.


وی در عین حال نسبت به تمهیدات قاهره برای مبارزه با تروریست ها ابراز خوش بینی کرد و افزود: شرایط در سینا رو به بهبود است و تلاش ما استمرار دارد، زیرا این جنگ، طولانی است.


براساس این نقل از، تروریست ها بعد از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق مصر در سال 2013، جای پای خود را در شبه جزیره سینا محکم کردند.


مرسی از اعضای سازمان اخوان المسلمین بود و نبود وی، خلائی در مصر ایجاد کرد که به تروریست های سینا امکان داد در این کشور عرض اندام کنند.


بعد از کودتای مصر که منجر به برکناری مرسی شد، تروریست های سینا با داعش بیعت کردند.

هلاکت 30 داعشی در دولاب / استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه قیاره در جنوب موصل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات