طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعینگاهی به حکم قاتل دو محیط بان هرمزگانی
پرونده قاتل دو محیط بان هرمزگانی به کجا رسید؟

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: شکارچی غیرمجاز که در جریان یک جنایت مرتکب قتل دو نفر از محیط بانان در منطقه گنو هرمزگان شده بود با حکم دادگاه به دو فقره قصاص نفس با طناب دار درملأعام محکوم شد.


محیط بان خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: شکارچی غیرمجاز که در جریان یک جنایت مرتکب قتل دو نفر از محیط بانان در منطقه گنو هرمزگان شده بود با حکم دادگاه به دو فقره قصاص نفس با طناب دار درملأعام محکوم شد.

غلامرضا مظفری با اعلام این خبر افزود: پرونده قتل دو محیط بان منطقه گنو هرمزگان در شعبه2 دادگاه کیفری یک استان مورد رسیدگی قرار گرفت و درنهایت حکم قصاص نفس قاتل صادر شد.

وی اضافه کرد: طبق این حکم "حسین.آ"، فرزند محمد به دو فقره قصاص نفس با طناب دار درملأعام و تحمل پنج سال حبس تعزیری محکم شده است.

روایتی از گذشته

این جنایت روز سوم تیرماه اتفاق افتاد؛ ماجرا از این قرار بود که  دو محیط بان به نام های محمد دهقانی و پرویز هرمزی هنگام گشت زنی در منطقه متوجه حضور دو شکارچی غیرمجاز شدند. محیط بانان خود را به شکارچیان رساندند تا آن ها را به خاطر حضورشان در آنجا بازخواست کنند اما وقتی یکی از محیط بانان به شکارچیان نزدیک شد، یکی از آن ها که جوان تر بود از فاصله نزدیک به سوی وی شلیک کرد. محیط بان دوم می خواست از همکارش حمایت کند اما شکارچی جوان دو گلوله نیز به سوی او شلیک کرد. آن ها پس از این جنایت با سرقت سلاح و دوربین محیط بانان به مکان نامعلومی گریختند.

از بازداشت تا اعتراف

به دنبال این جنایت به دستور محسن مینا، بازپرس جنایی بندرعباس تحقیقات ویژه ای برای بازداشت عاملان این جنایت شروع شد و چند ساعت پس متهمان که پدر و پسری به نام های محمد و حسین هستند، در منطقه ای دورافتاده بازداشت شدند.

متهمان در همان بازجویی های اولیه به قتل 2محیط بان اعتراف کردند و اظهارات شان نشان داد که حسین - 30ساله- عامل اصلی قتل هر دو محیط بان است. او در اعترافاتش گفت برای این که محیط بانان سلاح غیرمجاز او را توقیف نکنند دست به جنایت زده است.

به این ترتیب متهمان در حضور بازپرس جنایی صحنه جنایت را بازسازی کردند و پرونده اتهامی شان با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان هرمزگان فرستاده شد.

محکومیت متهم اصلی به قصاص درملأعام

 چند روز قبل متهمان در دادگاه محاکمه شدند و در انتظار رأی دادگاه بودند تا این که دیروز حجت الاسلام والمسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفت وگو با یکی از رسانه ها از محکومیت متهم اصلی به قصاص درملأعام خبر داد.

به گفته وی باوجود صدور این رأی در دادگاه، این حکم قطعی نیست و در صورت اعتراض متهم، باید در دیوان عالی کشور نیز موردبررسی قرار گیرد.

صدور حکم قاتل محیط بان پارک ملی بمو
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات