طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیمشکل بی آبی بروجن به فاجعه تبدیل شده
مشکلات کشاورزان در تغییر سیستم آبیاری نوین فیلم

مشکل بی آبی بروجن از حد بحران گذشته و به فاجعه تبدیل شده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جای تاسف دارد برای استانی که خود سرچشمه کارون و زاینده رود است، با مشکل کم آبی مواجه باشد و امروز دیگر مشکل بی آبی شهرستان بروجن از حد بحران گذشته و به فاجعه تبدیل شده است


بی آبی بروجن, بروجن

خبرگزاری فارس: خدیجه ربیعی عصر امروز با حضور در برنامه خانه ملت، به نقل از عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهارکرد: کمیسیون اجتماعی مجلس طی دوره های نهم و دهم پیشرفت های خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) زیر نظر این کمیسیون فعالیت می کنند، ادامه داد: کمیسیون اجتماعی وظیفه دارد در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت کند و هدف من از عضویت در این کمیسیون خدمت به قشر آسیب پذیر جامعه می باشد.

ربیعی با اشاره به مشکلات شهرستان بروجن ادامه داد: واقعا جای تاسف دارد برای استانی که خود سرچشمه کارون و زاینده رود است، با مشکل کم آبی مواجه باشد و امروز دیگر مشکل بی آبی شهرستان بروجن از حد بحران گذشته و به فاجعه تبدیل شده است و مردم بروجن انتظار دارند که دو پروژه انتقال آب سبزکوه به چغاخور که می توانند این مشکل را حل بکنند، احیا شوند و این انتظار 20 ساله مردم بروجن به نتیجه برسد.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولین وعده داده اند که تخصیص بودجه به این پروژه ها در سال جاری 100 درصد باشد و در سال آینده هم تخصیص مورد نیاز صورت گیرد تا در اسرع وقت شاهد بهره برداری از این پروژه ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب بن-بروجن کلی ترین بحث در انتقال آب شهرستان می باشد، ادامه داد: درمورد سد آق بلاغ که می تواند به توسعه روستاها کمک کند، تمامی ارزیابی های زیست محیطی آن صورت گرفته و کلیه مطالعات انجام پذیرفته است، و مشکل آن عدم تامین اعتبار می باشد که حدود 15 سال است این سد بدون پیشرفت عملیات عمرانی باقی مانده است.

ربیعی با اشاره به اینکه با توسعه روستاها می توان از مهاجرت به شهرها پیشگیری کرد، ادامه داد: اجرای این طرح و احیا سد آق بلاغ می تواند، در توسعه روستاها موثر باشد، چرا که روستاها مرکز تولید فرهنگ و اصالت هستند.

وی با انتقاد از توقف انتقال آب سبزکوه به چغاخور که از دی ماه سال 94 صورت گرفته است، ادامه داد: با پیگیری هایی که صورت گرفته امیدوارم با نگاهی کارشناسی و منطقی پیشرفت این پروژه محقق شود.

ربیعی ضمن تقدیر از وزیر راه و شهرسازی به خاطر عملکرد خوب این وزارتخانه در استان ادامه داد: توسعه حمل و نقل به عنوان اساس توسعه در جهان شناخته می شود که لازمه این هم توسعه جاده ها است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، ایجاد کمربندی در شمال شرق بروجن، افتتاح بیمارستان 220 تخته بروجن تا اواخر سال جاری را از اقدامات خوب وزارت راه و شهرسازی و بهداشت و درمان دانست، و  ادامه داد: اعتبار لازم جهت چهار بانده شدن جاده بروجن - شهرکرد تخصیص داده شده است و هم اکنون این پروژه در حال پیشرفت می باشد.

نماینده شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پیشرفت پروژه پتروشیمی بروجن که در سال 85 کلنگ زنی شده است، افزود: به وزیر نفت به خاطر پیشرفت ضعیف این پروژه تذکر داده شده است، چرا که هم زمان با این پروژه، چند پتروشیمی در سطح کشور کلنگ زنی شده و همه آن ها به بهره برداری رسیده اند اما این پروژه پیشرفت قابل قبولی نداشته است.

وی با اعلام اینکه جوانان سرمایه های عظیم کشور هستند، افزود: این جای تاسف دارد که با این همه بستر و استعداد نرخ بیکاری بالغ بر 17 درصد باشد و حتما یکی از راه های کاهش نرخ بیکاری توسعه صنعت می باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حساسیت و اهمیت کار خبرنگاران، ادامه داد: به آقای جنتی نیز تذکر دادیم که معیشت خبرنگاران ارتقا یابد و مشکل بیمه ای آن ها حل شود.

کم آبی مهم ترین مشکل توسعه بخش کشاورزی شادگان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات