طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنریپایان کار «دعوتنامه» در مشهد
پایان جشنواره ملی مشارکت گردشگری با حضور معاون رئیس جمهوری در مشهد

فیلمبرداری فیلم سینمایی «دعوتنامه» به کارگردانی مهرداد فرید به تازگی در شهر مشهد به پایان رسیده و فیلم هم اکنون مراحل فنی خود را پشت سر می گذراند.

روزنامه بانی فیلم: فیلمبرداری فیلم سینمایی «دعوتنامه» به کارگردانی مهرداد فرید به تازگی در شهر مشهد به پایان رسیده و فیلم هم اکنون مراحل فنی خود را پشت سر می گذراند.

فیلمبرداری این فیلم از اوایل شهریور در تهران شروع شد و گروه پس از یکی- دو هفته عازم شهر مشهد شدند. در واقع بخش عظیم فیلمبرداری این فیلم در مشهد انجام شده است.

سینمای ایران, کارگردان ایرانی, فیلم سینمایی, پایان دعوتنامه مشهد

کارگردان ایرانی, سینمای ایران, فیلم سینمایی


در حال حاضر و با پایان فیلمبرداری تدوین توسط مهرداد فرید شروع شده و فیلم در روزهای آتی وارد مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی می شود.

نخستین نمایش این فیلم در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

میترا حجار، شقایق فراهانی، حمیدرضا آذرنگ و (با معرفی) شهاب شادابی، سحر کریمی، غزل فرید، بهزاد جعفری، مسعود شریف بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

فیلمنامه «دعوتنامه» توسط فرید و حمید چمنی به نگارش درآمده و یک درام اجتماعی است. فیلم داستان زندگی یک جیب بر را روایت می کند که با جیب بری از جیب زائران حرم امام رضا(ع) امورات خود را می گذراند. پس از گذشت چندی با رخ دادن اتفاقی وی از کار خود پشیمان می شود و… .

فیلم سینمایی, سینمای ایران, کارگردان ایرانی, پایان دعوتنامه مشهدبا توجه به تقابل شخصیت اصلی این فیلم با افراد مختلف، فیلم شخصیت های فرعی بسیاری دارد.

فرید پروانه ساخت «دعوتنامه» را سال گذشته دریافت کرد و قبل از شروع فیلمبرداری برای تمدید آن مجدداً درخواست داد.

وی خود تهیه کنندگی این فیلم سینمایی را برعهده گرفته است.

سینمای ایران, کارگردان ایرانی, فیلم سینمایی, پایان دعوتنامه مشهداین کارگردان ساخت فیلم های سینمایی «بی تابی بیتا»، «زن ها شگفت انگیزند»، «از ما بهتران»، «همخانه» و «آرامش در میان مردگان» را در کارنامه خود دارد.

سایر عوامل اصلی «دعوتنامه» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: بایرام فضلی، طراح صحنه و لباس: آبتین برقی، طراح گریم: علیرضا جوادپور، مدیر صدابرداری: وحید مقدسی، مدیر تولید: حسین بشگرد، مدیر تدارکات: رضا بداقی، عکاس: مهدی حیدری.

پایان جشنواره آموزشگاه های آزاد هنری مشهد
facebook google telegram twitter whatsApp