طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیباج افزار ترامپ هم رسید!
گلایه معاون اول احمدی نژاد از کیفیت زندان / باجنبه ها وارد شوند

باج افزار "دونالد ترامپ" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده و احتمال آنکه از آن در هرزنامه های انتخاباتی استفاده شود بسیار عمده است و به همین علت لازم است

ایسنا: باج افزار "دونالد ترامپ" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده و احتمال آنکه از آن در هرزنامه های انتخاباتی استفاده شود بسیار عمده است و به همین علت لازم است کاربران دقت بیشتری در گشودن این گونه ایمیل ها داشته باشند.

بدافزار, باج افزار, دونالد ترامپ, باج افزار ترامپ رسید!

بدافزار, باج افزار, دونالد ترامپ


باج افزارها نوعی از بدافزار به شمار می آیند که قادرند به روشهای متفاوت از جمله رمزنگاری، دسترسی قربانی به فایل ها یا کل سیستم را محدود کرده و در ازای دریافت باج محدودیت را برطرف کنند.

سیر رشد باج افزارها طی سال های اخیر بسیار عمده بوده و روزانه چندین رخداد در این حوزه نقل از می شود. مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه های (ماهر) لیستی از آخرین بدافزارهای رایانه ای منتشر کرده است.

یکی از این باج افزارها «دونالد ترامپ» نام دارد و از جمله بدافزارهایی است که در جریان انتخاباتی آمریکا ایجاد شده است.

البته این باج افزار در نسخه آزمایشی خود بوده و باجی برای رمزگشایی فایل ها دریافت نمی کند البته احتمال آنکه از این باج افزار در هرزنامه های انتخاباتی استفاده شود بسیار عمده است و به همین علت لازم است کاربران دقت بیشتری در گشودن این گونه ایمیل ها داشته باشند.

بر اساس اطلاعات سایت مرکز ماهر، این باج افزار از الگوریتم AES برای رمز نگاری فایل ها بهره برده و فایل های رمز شده نیز دارای پسوند  .ENCRYPTED هستند.

باج افزاری جدید در قالب بروز رسانی ویندوز!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات