طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیقلمرو داعش به زودی از هم می پاشد
سر اوبامارا به زودی می بریم | تصویر داعش

فواض جرجس' (Fawaz Gerges) از مدرسه عالی اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) در آستانه عملیات آزادی سازی شهر موصل عراق به شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا گفت: قلمرو داعش به زودی از هم می پاشد.

خبرگزاری ایرنا: فواض جرجس' (Fawaz Gerges) از مدرسه عالی اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) در آستانه عملیات آزادی سازی شهر موصل عراق به شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا گفت: قلمرو داعش به زودی از هم می پاشد.

سی ان ان جرجس را کارشناس منطقه ای معرفی کرد که وی در این گفتگو اختصاصی درباره شرایط کنونی نیروهای عراقی افزود: نیروهای عراقی نسبت به زمانی که موصل در سال 2014میلادی به دست (گروه تکفیری – تروریستی) داعش سقوط کرد، آماده تر و در موقعیت بهتری قرار دارند.

وی گفت: پرسشی که دراین باره وجود دارد این است که آزاد سازی موصل چقدر به طول خواهد انجامید، آیا طی یک هفته ویا طی یک ماه این شهر آزاد خواهد شد؟

جرجس افزود: سئوال دوم این است که طرح پس از شکست داعش در موصل چیست؟

این کارشناس منطقه ای سبعد اظهار داشت: چنانچه موصل در مدت یک هفته تا یک ماه آزاد شود این به معنی پایان بخشیدن به قلمرو داعش درعراق است. با آزاد سازی موصل و بعد از آن آزاد سازی شهر «رقه» درسوریه طی چند ماه آتی ، قلمرو داعش از هم خواهد پاشید.

جرجس گفت: صلح مهمترین موضوع در صبح پس از آزادی موصل و جنگ علیه داعش خواهد بود.

در حالی که هنوز «ساعت صفر» جنگ موصل اعلام نشده، «ستاد تبلیغات جنگ فرماندهی مشترک عملیات موصل» روز یکشنبه اعلام کرد که حملات توپخانه ای علیه گروه تروریستی تکفیری داعش در موصل از نیمه شب شنبه شروع و همچنان ادامه دارد.

بر اساس تقسیم بندی جبهه های جنگ در موصل، فرماندهی محور شمالی به «اتاق مشترک عملیات اربیل»، محور شرقی به «فرماندهی عملیات نینوا» و بخش جنوبی به سرلشکر عبدالوهاب الساعدی واگذار شده است.

طبق این نقل از، محورهای «حضر» و «حمام العلیل» و بخش شرقی موصل جزو خطوط دفاعی ضعیف داعش و «تلعفر» و «الشوره» و بخش غربی موصل جزو خطوط دفاعی قوی داعش ارزش گذاری شده اند.

همچنین در همین راستا نیروهای اضافی از پلیس مرکزی عراق به پایگاه نظامی «القیاره» در 60 کیلومتری جنوب موصل اضافه شدند.

نقل از های دریافتی از موصل حاکی است که ساعت صفر آغاز عملیات نزدیک شده ، اما هنوز فرماندهی کل قوای مسلح عراق، ساعت آغاز عملیات را بطور رسمی اعلام نکرده است.

آمریکا و عراق در انتظار شورش تروریست ها! / قلمرو داعش کوچک می شود
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات