طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

دانستنی های علمیپیکسل می تواند Root شود | گوگل تایید کرد
برچسب ها: , ,
آیا حاضرید گوشی گوگل پیکسل را بخرید؟

گوگل تایید کرد امکان Root کردن برای گوشی های جدیدش وجود دارد؛ البته برای کسانی که این گوشی ها را از فروشگاه گوگل خریده باشند.

مجله دیجی کالا - فرشته سلیمانی: برای طرفداران پروپاقرص اندروید و آن ها که دلبسته ی محیط باز این سیستم عامل هستند، از راه رسیدن گوشی های جدید گوگل اتفاق خوبی محسوب می شود. اما آن ها که عادت دارند گوشی شان را Root کنند و اساسا اندروید را این طوری می پسندند، این روزها خبر بدی شنیده اند: گویا Pixel و Pixel XL نمی توانند روت شوند. اما خبر خوب این که امروز گوگل تایید کرد این امکان برای گوشی های جدیدش وجود دارد؛ البته برای کسانی که این گوشی ها را از فروشگاه گوگل خریده باشند.

پیکسل, گوگل, گوشی, گوگل تایید پیکسل Root

گوشی, پیکسل, گوگل


در حالی که گوشی های قبلی گوگل موسوم به نکسوس، همیشه نخستین دستگاه هایی هستند که جدیدترین نسخه ی اندروید را دریافت می کنند، ویژگی های مربوط به روت شدن هم معمولا زودتر از سایر دستگاه ها برای این گوشی ها دیده می شود. به همین خاطر خیلی ها منتظر بودند پیکسل هم برسد و باز هم یک گوشی جدید را در دست بگیرند که خود ارایه دهنده ی سیستم عامل اندروید آن را ساخته است اما خبر روت نشدن، بسیاری را ناامید و حتی عصبانی کرد. تا این که سخنگوی گوگل اعلام کرد: "دارندگان پیکسل که دستگاه شان را از فروشگاه گوگل خریده اند، می توانند گوشی شان را روت کنند؛ چرا که bootloader این دستگاه ها قابل قفل گشایی است.”

ویژگی قفل گشایی bootloader به این معناست که شخصی سازی و به طور کلی رفع محدودیت هایی که همیشه روت کردن را برای کاربران جالب می کند، از روز اول برای گوشی های Pixel و Pixel XL در دسترس خواهد بود.

البته متاسفانه پس از روت کردن پیکسل، کاربران نمی توانند به روزرسانی ها را به روش OTA دریافت کنند که این گرچه مشکل بزرگی است اما تازه نیست و در مورد گوشی های نکسوس هم وجود داشت. با روت کردن گوشی پارتیشن های حافظه دستکاری می شوند و وقتی این تغییرات در پارتیشن ها کشف شوند، اجازه ی به روزرسانی OTA به دستگاه داده نمی شود.

عکس های جدیدترین از گوشی پیکسل XL گوگل
facebook google telegram twitter whatsApp