طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگون2 عامل اصلی کمردرد
اصلی ترین عامل مرگ تهرانی ها

افزایش وزن، ضعف عضلات کمر، استرس های روانی، برداشتن اجسام سنگین، ضربه به کمر، عادات اشتباه در نشستن و التهاب مفاصل کمر که باعث خشکی صبحگاهی می شود، از علل کمردرد در افراد متفاوت است.


کمردرد

خبرگزاری ایسنا: افزایش وزن، ضعف عضلات کمر، استرس های روانی، برداشتن اجسام سنگین، ضربه به کمر، عادات اشتباه در نشستن و التهاب مفاصل کمر که باعث خشکی صبحگاهی می شود، از علل کمردرد در افراد متفاوت است.

دکتر مهران مرادی،متخصص مغز و اعصاب گفت : کمردرد به درد ناگهانی در خط وسط کمر و زیر دنده ها گفته می شود و سن شایع آن در افراد ۳۰ تا ۶۰ سال است که در افراد بالای ۶۰ سال، دلیل زیاد کمردرد، آرتروز کمر و شکستگی های خودبه خودی، به دلیل پوکی استخوان شدید است.

این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: وقتی درد کمر، همراه با تب و ریزش عرق و همراه با کاهش وزن در چند هفته یا چند ماه، بی اختیاری ادرار و مدفوع یا ضعف اندام های تحتانی بعد از سقوط یا ضربه به کمر باشد، درمان فوری لازم است.

وی با اشاره به اینکه وجود علائم اورژانس یا عدم بهبود درد طی سه روز، زمان مناسب برای مراجعه به پزشک است، تصریح کرد: درصورتی که پزشک در معاینه و شرح حال بیمار، نکته مهمی پیدا نکند، یکی یا ترکیبی از درمان های اولیه، شامل اصلاح حالت زندگی، داروهای کاهش دهنده استرس، داروهای ضدالتهاب، کاهش وزن، کمپرس آب گرم، اصلاح ویتامین «د» بدن، فیزیوتراپی، طب سوزنی و ... را توصیه می کند.

مرادی اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد موارد کمردرد حاد، بدون مراجعه به پزشک و با داشتن استراحت و مصرف داروهای مُسکن، طی سه روز بهبود می یابد.

وی اضافه کرد: کمردرد حاد با انتشار درد به اندام های تحتانی، پارگی دیسک کمر و تنگی کانال نخاع همراه است که در بیشتر موارد نیز با استراحت و مصرف مُسکن، درد بهبود می یابد.

این متخصص مغز و اعصاب تاکید کرد: در صورت عدم بهبودی در چهار هفته، انجام تصویربرداری و آزمایش های خون از جمله روماتیسم و عفونت ضروری است.

عامل اصلی شکست اتحادیه اروپا
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات