طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریجایزه سینماتک آمریکا برای ریدلی اسکات
دو جایزه آمریکایی برای «هیس!دختر ها فریاد نمی زنند»

اگر ریدلی اسکات کارگردان در فصل جوایز سال پیش جایزه یک عمر دستاورد هنری خود را با نزدیکی «مریخی» به شب اسکار دریافت نکرد اما سینماتک آمریکا امسال تصمیم به جبران این واقعه گرفت.

خبرگزاری صبا: اگر ریدلی اسکات کارگردان در فصل جوایز سال پیش جایزه یک عمر دستاورد هنری خود را با نزدیکی «مریخی» به شب اسکار دریافت نکرد اما سینماتک آمریکا امسال تصمیم به جبران این واقعه گرفت.

سینمای هالیوود, مت دیمون, ریدلی اسکات, جایزه سینماتک آمریکا ریدلی اسکات

مت دیمون, ریدلی اسکات, سینمای هالیوود


این سازمان در سی امین سال شب افتخار خود جایزه اسکات را به دستان او داد. راسل کرو میزبان این برنامه بود که با رفتن به روی صحنه گفت: "در این زمان بسیار واضح است که ریدلی اسکات فیلمسازی با استعداد در هرچیزی که بخواهد و هر ژانری که فکرش را بکنید است. از فیلم نوآر تا فانتزی، از کمدی تا فیلم جنایی، از فیلم های دوره ای تا آینده های دور، این مرد همه را می تواند انجام دهد... او نه تنها زبان سینما را می داند که می تواند به تمام گویش های آن حرف بزند. او با زبان دوربین، تدوین، صحنه، دکور، آرایش مو، گریم و همه این ها صحبت می کند و در زبان بازیگری هم در حال پیشرفت است."

گروهی از دوستان و همکاران او از جمله جاش هارتنت، سیگرنی ویور، کاترین واترستون، بن کینگزلی، کریستن ویگ و نومی راپاچ به نوبت روی صحنه آمدند تا نطق های شخصی خود را در این باره ارائه دهند. مت دیمون در نهایت جایزه سینماتک را به اسکات تقدیم کرد.

اسکات بعد از آن به رسم معمول خود به روزگار گذشته اش نگاه انداخت و دانش آموز فقیری که در نهایت در رشته طراحی گرافیک در کالج سلطنتی هنر لندن مشغول به تحصیل شد را به یاد آورد: "من این غریزه را نسبت به سینما داشتم. نمی دانستم واقعا چطور قرارست به آنجا برسم، اما فکر کردم شاید طراحی صحنه من را به آن نزدیک تر کند."

این مراسم عصرگاهی همچنین به نمایش کلیپ هایی از بی شمار تم های حاضر در فیلم های اسکات از جمله زنان قهرمان ("بیگانه"، "تلما و لوئیز"، "جی.آی جین")، زمین های نبرد ("گلادیاتور"، "قلمرو بهشت") و سرزمین پادشاهی علمی- تخیلی ("بلید رانر"، "پرومیتئوس"، "مریخی") گذشت.

کریستوفر نولان و بردلی کوپر نیز برای ستایش کار جهانی مدیر این سازمان، سو کرول در بازاریابی و پخش که همچنین با همراهی ستارگانی مثل بن افلک، ساندرا بولاک و کلینت ایستوود انجام شد در مراسم حاضر بودند. کرول نیز دومین جایزه سالانه سید گرامن سینماتک آمریکا را به پاس زحمات خود دریافت کرد.

رقابت 15 زن بَرای کسب جایزه شکم پرستی! / تصاویر مسابقات هات داگ خوری دَر آمریکا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات