طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیانتشار هفته نامه «صدا» متوقف شد
انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیما‎ی در زمینه صرفه جویی و تعادل بخشی منابع آب

سردبیر هفته نامه «صدا» ضمن عذرخواهی بابت انتشار مطلب طنزی در تازه ترین شماره این هفته نامه از توقف انتشار آن تا اطلاع ثانوی خبر داد.


هیات نظارت بر مطبوعات, هفته نامه صدا

خبرگزاری دانشجو: کانال رسمی هفته نامه «صدا» با انتشار اظهارات سردبیر این هفته نامه خبر از توقف انتشار این هفته نامه با تصمیم تحریریه داد.

محمد قوچانی انتشار مطلب طنزی که شائبه توهین ایجاد کرده را دیدگاه تحریریه این نشریه ندانست و ضمن عذرخواهی، بر اعتقاد راسخ این هفته نامه بر موازین قانونی تاکید کرد.

قوچانی در این گفت وگو توضیحات بیشتری درباره این مطلب و تصمیم مسئولان هفته نامه صدا داده است: این مطلب در بیرون تحریریه توسط یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون نوشته شده بود. نشریه ای که صفحات طنزی به نام بی قانون داشت و به دلیل مطالبی از این دست توقیف شده بود.

وی افزود: نویسنده این مطلب آقای آیدین سیارسریع با نشریه صدا تاکنون همکاری هم نداشته است و از این رو مطلبی نبوده و نیست که بیانگر دیدگاه صدا باشد.

همه مطالب نشریاتی که ارگان حزبی نیستند در واقع موضع نویسندگان آن محسوب می شوند. دیدگاه صدا به عنوان یک نشریه همان است که در تیتر یک این شماره و با تاکید بر مواضع و تدبیر نظام و رهبری منتشر شده است که طبق عرف روزنامه نگاری موضع رسمی نشریه است.

ما در آن مطلب گفتیم که تدبیر رهبری در عدم دوقطبی شدن سیاسی کشور را در حد یک توافق ملی می دانیم و معتقدیم که باید حاکمیت یگانه را در کشور تقویت کنیم. حتی درباره عدم حضور آقای احمدی نژاد گفتیم نباید مغرور شویم و جناح اصولگرا را نادیده بگیریم.

وی درباره موضع تحریریه درقبال این متن طنز هم گفت:  قطعاً اگر شایبه ای از توهین و عدم نزاکت در این مطلب وجود دارد ما از آن برائت می جوییم. از آن برائت جسته و ضمن عذرخواهی از مردم اعلام می کنیم که از ساحت نشریه ای مانند صدا که سه سال است در چارچوب قانون منتشر می شود چنین موضعی دور است و ما از این وضع ناراحتیم و با نویسنده مذکور نیز قطع همکاری خواهیم کرد و حتی یک مطلب دیگر نیز از وی در نشریات هم میهن منتشر نخواهیم کرد. این مطلب هم به دفتر مجله ارسال شده بود و همان طور که گفتم تحریریه صدا در تولید آن نقش نداشت.

قوچانی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون از نهادهای نظارتی به شما تذکری داده شده است؟ هم گفت: هنوز نه. اما ما تابع قانون هستیم. اما قبل از آنکه هرگونه تذکری از ناحیه مقام های قضایی یا امنیتی به ما داده شود ما حاضر هستیم برای اثبات اینکه سوءنیت نداریم و در واقع می خواهیم در چارچوب اخلاق و قانون و اعتقاداتمان عمل کنیم در همین راستا فعلاً تا اطلاع ثانوی از انتشار نشریه صدا خودداری می کنیم، تا زمانی که سازوکاری برای پیشگیری از تکرار این اتفاقات طراحی کنیم.

هفته نامه «صدا» تازه ترین شماره خود را در قطع و گرافیک مختلف از قبل، روزگذشته شنبه ۲۴ مهرماه روانه کیوسک مطبوعات کرده بود و در شروع دور تازه فعالیت قرار داشت.

تدارک صدا و سیمای مرکز سمنان برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات