طاها پخش

آخرین اخبار حوادث«ساریکا» فیلیپینی ها را مجبور به ترک خانه کرد
رافینیا شاید مجبور به ترک بارسلونا شود

هجوم طوفان ساریکا به سواحل فیلیپین بیش از 12 هزار و 500 شهروند این کشور را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرد.


فیلیپین, طوفان ساریکا, طوفان

خبرگزاری ایرنا: هجوم ساریکا به ویژه به جزیره لوزون که موجب تخریب منازل، واژگونی درختان و قطع برق و آب در این جزیره شد تا شامگاه امروز /یکشنبه/ حدود 13 هزار تن از ساکنان این جزیره را مجبور به ترک کامل خانه های خود کرد تا بتوانند مکان امن تری را در ارتفاعات برای خود پیدا کنند.


ریکاردو جلاد مدیر سازمان حوادث غیرمترقبه فیلیپین در گفت وگو با خبرنگاران، از بروز چند مورد رانش زمین در جزیره کاتاندون خبر داد و افزود: تا لحظه انتشار خبر، حداقل یک تن کشته و 3 تن مفقود هستند.


وی همچنین از قطع پرواز 290 پروزاز تجاری محلی و 63 پرواز بین المللی منطقه خبر داد.
نلیانو بیهاسا شهردار بالر نیز که بیشتر تخریب را از ساریکا متحمل شده است، از کشته و زخمی شدن 2 تن و تخریب 20 خانه مسکونی در این شهر خبر داد و افزود که این شهر 36 هزار نفری تا اطلاع ثانوی در بی برقی کامل بسر خواهد برد.


ساریکا که از اوایل عصر امروز جزایر دریای جنوبی چین را در نوردیده در اولین مرحله با باران های سیل آسای خود لوزون را به ویرانه تبدیل کرده است.


شهردار لوزن همچنین پیش بینی کرد تا صبح فردا طوفان معروف دیگری به نام 'همیا' نیز منطقه را زیر جولان خود بگیرد و تا روز پنج شنبه تلفات و خسارت زیادی را در اغلب جزایر دریای جنوبی چین برجای بگذارد.


وی از نجات 11 تن از ملوانان چند قایق غرق شده بر اثر این طوفان خبر داد اظهار داشت که از روز جمعه تاکنون حدود هزار قایق مسافربری با بیش از 6 هزار 500 مسافر از تردد بین جزایر منطقه باز مانده اند و دولت هم از دیگر قایق ها و کشتی های منطقه خواست به هیچ وجه تا پایان طوفان وارد دریا نشوند.


فیلیپین از جمله کشورهای جنوب شرق آسیا است که سالانه قربانیان زیادی را در طوفان های منطقه ای از دست می دهد که از جمله آنها در 8 نوامبر سال 2013 بود که طوفان هایان جان 7 هزار 350 شهروند این کشور را گرفته بود.

همسرکشی بخاطر ترک خانه / تصاویر قتل آقای خواننده پس اَز اجرای کنسرت
facebook google telegram twitter whatsApp