طاها پخش

ورزشیبیش از 4 میلیارد از باشگاه ها طلب داریم | داورزنی
طلب 12 میلیاردی عشایر از بیمه

رئیس فدراسیون والیبال می گوید: این هفته جلسه ای در خصوص عملکرد لوزانو برگزار می شود اما آنها عجله ای برای تصمیم گیری ندارند.

خبرگزاری فارس: محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال درباره ادامه همکاری با لوزانو و اینکه شایعه شده او با لهستان به توافق رسیده، اظهار داشت: این موضوع هم از سوی لوزانو و هم از سوی فدراسیون لهستان تکذیب شد اما سوال این است آیا می خواهیم ادامه دهیم یا خیر؟ این موضوع باید بررسی شود. عملکرد لوزانو و همینطور نحوه اداره تیم توسط او باید مورد بررسی قرار بگیرد.

داورزنی افزود: با توجه به اینکه ما برنامه چهار ساله داریم تصمیم گیری باید به گونه ای باشد که به هدف بعدی مان در المپیک یعنی حضور در جمع چهار تیم برسیم. الآن باید بررسی کنیم ببینیم آیا با لوزانو می توانیم به این هدف برسیم یا خیر. این موضوع هفته پس مورد بررسی قرار می گیرد و عملکرد وی مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. اگر برای ادامه همکاری به جمع بندی برسیم که از او دعوت می کنیم در غیر این صورت از گزینه های دیگر استفاده می کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه برای مسابقات قهرمانی دنیا در سال 2018 و المپیک 2020 باید برای حضور در جمع چهار تیم برنامه ریزی شود، خاطرنشان کرد: فیزیک بدنی تیم های بالای جدول و برنامه ریزی آنها شاخص های ماست که به ما می گوید برای چهار سال پس کجا ضعف داریم که باید برطرف شود. مدل تمرینات و اردوها چطور باید باشد. اینها نکاتی است که باید کارشناسی شود و پس اقدام کنیم. ما یکی دو ماه فرصت داریم، با حوصله کار می کنیم و عجله ای برای انتخاب سرمربی نداریم. کادر فنی هم تا یکی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

وی درباره بدهی تیم های حاضر در لیگ برتر، تصریح کرد: یک بخشی از مشکلاتی که باشگاه ها در عدم پرداخت های خود دارند داخلی است اما مشکلاتی که باشگاه ها در خصوص پرداخت ها به بازیکن خارجی دارند دغدغه ماست. سال گذشته خیلی از باشگاه ها پول بازیکنان خارجی را نداده بودند و ما منابع زیادی را برای پرداخت ها متحمل شدیم. نمی توانستیم اجازه دهیم با اعتبار ایران بازی شود.

داورزنی ادامه داد: از طرفی مربیان و بازیکنان زندگی شان از این راه تأمین می شود. برخی از باشگاه ها فقط 10 درصد از قراردادهایشان را پرداخت کردند. بازیکن حرفه ای که زندگیش از این راه می گذرد شاید 5-4 ماه خویشتنداری کند. ما برای باشگاه تعیین تکلیف نمی کنیم اما از منافع بازیکن و باشگاه حمایت می کنیم. باشگاهی که در پرداخت ورودیه لیگ مشکل دارد و با بازیکنان خارجی قرارداد هنگفت میلیاردی و میلیونی می بندد این یک تضاد است و فدراسیون به این موضوع یک نگاه جدی دارد.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه صحبت هایش با بیان اینکه فدراسیون بیش از چهار میلیارد از باشگاه ها مطالبه دارد، خاطرنشان کرد: ما خیلی از مشکلات را درک می کنیم اما به باشگاه ها گفته ایم باید تعیین تکلیف کنند. امسال به سازمان لیگ گفتیم باشگاه هایی که توانایی حضور دارند در لیگ کمپانی کنند. برخی باشگاه ها 80-70 درصد می توانند ادامه دهند اما برخی باشگاه ها از همان ابتدا مشکل دارند. به همین علت نمی توانند در لیگ کمپانی کنند. برخی باشگاه ها می گویند نقدینگی ندارند اما ما گفته ایم این هفته کارت بازی برای تیم هایی صادر شود که تعیین تکلیف کرده اند.

داورزنی در خصوص نامه کمیته بین المللی المپیک به برخی فدراسیون ها عنوان کرد: دولت فقط نقش نظارتی داشته است. ما در تدوین برنامه های خود هیچ وقت با دولت به مشکل نخوردیم. کوبیدن بر طبل اینکه دولت در کار فدراسیون های دخالت می کند خوب نیست و به عقیده من اصلا نباید رسانه ای می شد. یا وزیر ورزش نباید پاسخگوی اتفاقات باشد و یا اگر هست باید اختیار نظارت هم داشته باشد. بحث من اصلا مربوط به اشخاص نیست و یک موضوع کلی را می گویم.

پرداخت هزار و 800 میلیارد از بدهی بیمه سلامت به دانشگاه ها / از دولت طلب داریم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp