طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیساخت نسخه الکتریکی شورولت کوروت C7
ساخت شورولت کلرادو هیدروژنی برای ارتش آمریکا

تیمی تحت عنوان کمپانی «Genovation» که در مریلند آمریکا واقع است، در اوایل سال جاری یک دستگاه شورولت کوروت C6 Z06 را تبدیل به نمونه ای تمام الکتریکی کردند که توانست به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و بدین ترتیب رکورد جهانی سریع ترین خودروی تمام الکتریکی خیابانی جهان را بنام خود ثبت نمود.

وب سایت پدال - امیر دهقان: تیمی تحت عنوان کمپانی «Genovation» که در مریلند آمریکا واقع است، در اوایل سال جاری یک دستگاه شورولت کوروت C6 Z06 را تبدیل به نمونه ای تمام الکتریکی کردند که توانست به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و بدین ترتیب رکورد جهانی سریع ترین خودروی تمام الکتریکی خیابانی جهان را بنام خود ثبت نمود.

حال این کمپانی کوچک با استفاده از تجربیات و شهرتی که به وسیلهٔ ساخت کوروت C6 الکتریکی و ثبت رکورد سریع ترین خودروی خیابانی تمام الکتریکی به دست آورده اعلام کرده است که قصد ساخت جانشین آن کوروت الکتریکی رکوردشکن را این بار بر اساس کوروت C7 دارد. این خودروی تمام الکتریکی جدید برخلاف نمونهٔ قبلی، خودرویی تولیدی بوده و مجوز حرکت در خیابان ها را نیز خواهد داشت.

خودروی الکتریکی, خودرو, شورولت کوروت, ساخت نسخه الکتریکی شورولت کوروت C

خودروی الکتریکی, شورولت کوروت, خودرو


خودروی الکتریکی جدید کمپانی مذکور، در زیر پوستهٔ کوروت C7 گرند اسپرت ساخته شده و Genovation GXE نام گرفته است. کوروت معمولی خودرویی سریع، جالب و با صدای بسیار بلندی است درحالی که GXE هم تمامی این موارد را به جز صدای بلند دارد. حاصل تلاش این کمپانی ساخت خودرویی با ظاهر آشنا اما قابلیت هایی ناآشنا است. این خودرو 660 اسب بخار قدرت و 813 نیوتن متر گشتاور دارد که به لطف استفاده از سیستم مدیریت باطری، موتورهای الکتریکی و باطری های قدرتمند به دست آمده است. GXE با یک بار شارژ کامل باطری ها در یک رانندگی عادی تنها قادر به پیمودن 210 کیلومتر است و این یعنی در صورت رانندگی در پیست و استفاده از نهایت توان خودرو، احتمالاً شارژ باطری ها بسیار سریع تر تخلیه شده و بُرد خودرو تا حد قابل توجهی کمتر از این خواهد شد؛ اما این ماشین الکتریکی با برخورداری از تقسیم وزن 50/50 و مرکز ثقل بهینه شده مطمئناٌ رانندگی لذت بخشی را ارائه کرده و موجب لذت بردن راننده حتی در مدت کوتاهی خواهد شد.

خودروی الکتریکی, خودرو, شورولت کوروت, ساخت نسخه الکتریکی شورولت کوروت Cتصاویری که از سوی سازنده ارائه شده نشان می دهد که این کمپانی قصد ندارد تغییرات زیادی را در ظاهر کوروت ایجاد کند به گونه ای که فقط در سپر جلوی خودرو تجدیدنظر شده و با جایگزینی چهار چراغ گرد بجای چراغ های عقب استاندارد کوروت، سعی شده GXE از کوروت معمولی متمایز شود. البته این مورد سنت چراغ های گرد عقب کوروت را هم مجدداً زنده کرده است. تنها 75 دستگاه از GXE ساخته خواهد شد و هریک قیمتی برابر با 750 هزار دلار خواهند داشت. قیمتی که اصلاً ارزان نیست اما با توجه به گفته های کمپانی Genovation، هر خودرو بعد از درخواست خریدار و با توجه به تمایلات و سلیقهٔ او ساخته خواهد شد.

بعلاوه این تنها راهی است که می توان یک کوروت الکتریکی در اختیار داشت. کسانی که علاقه مند به خرید این خودرو هستند می توانند با پرداخت سپردهٔ 250 هزار دلاری یکی از 75 دستگاه را پیش خرید کنند اما ماشین خود را زودتر از سه ماههٔ چهارم سال 2019 دریافت نخواهند کرد چراکه نمونه های نهایی بعد از یک دورهٔ 2 ساله برای طراحی و 1 سال برای تولید، آماده خواهند شد.

خودروی الکتریکی, خودرو, شورولت کوروت, ساخت نسخه الکتریکی شورولت کوروت C


مسابقه ملی ساخت دوچرخه الکتریکی در دانشگاه آزاد نجف آباد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات