طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریگلدن گلوب فرانسوی به کاترین دونوو اهدا شد
اجرای گلدن گلوب ۲۰۱۷ به جیمی فالون رسید

همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره فیلم لومیر، آکادمی مطبوعات خارجی مقیم پاریس با اهدای جایزه لومیر از کاترین دونوو بازیگر کهنه کار فرانسوی تقدیر کرد.

وب سایت آی سینما: همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره فیلم لومیر، آکادمی مطبوعات خارجی مقیم پاریس با اهدای جایزه لومیر از کاترین دونوو بازیگر کهنه کار فرانسوی تقدیر کرد. در جریان مراسم پرشوری که جمعه شب گذشته با حضور چهره های سرشناسی همچون رومن پولانسکی، کوئنتین تارانتینو، برتراند تاورنیه، لمبرت ویلسن، تیری فره مو و کیارا ماسترویانی – دختر دونوو – در لیون فرانسه برگزار شد، جایزه لومیر به دونوو به عنوان بهترین بازیگر سینمای فرانسه تعلق گرفت. این جایزه که اکنون یکی از معتبرترین جوایز سینمایی فرانسه و هم سنگ جایزه گلدن گلوب به شمار می رود، از سوی آکادمی لومیر اهدا می شود.

بازیگران مشهور, سینمای جهان, جشنواره لومیر, گلدن گلوب فرانسوی کاترین دونوو اهدا

جشنواره لومیر, بازیگران مشهور, سینمای جهان


به نقل از «ورایتی»، فره مو که ریاست هر دو جشنواره سینمایی کن و لومیر را برعهده دارد، گرداننده اصلی مراسم شب گذشته نیز بود. دونوو هنگام دریافت جایزه خود از رومن پولانسکی، با چشمانی اشکبار گفت: «حضور در جمع همه دوستانی که اینجا هستند، حقیقتا برایم مبهوت کننده است.» بازیگر 72 ساله در میان تشویق بی امان 2500 هوادار جایزه اش را به «همه کشاورزان فرانسه» تقدیم کرد.

همکاری دونوو و پولانسکی به اواسط دهه 1960 برمی گردد؛ زمانی که بازیگر فرانسوی در اولین فیلم انگلیسی زبان کارگردان برنده اسکار - «انزجار/ Repulsion» - جلوی دوربین رفت.

جذاب آن که دونوو اولین زنی است که موفق به دریافت جایزه لومیر شده است؛ افتخاری که مطبوعات فرانسه از آن به عنوان «جایزه نوبل دنیای سینما» یاد می کند. کلینت ایستوود، کوئنتین تارانتینو، پدرو آلمادوار و مارتین اسکورسیزی از جمله فیلمسازان مطرحی هستند که تا امروز موفق به دریافت این جایزه شده اند. برنده جایزه لومیر با رای اعضای آکادمی لومیر انتخاب می شود که بیش از 200 نماینده مطبوعات خارجی مقیم پاریس را در برمی گیرد.

اهدای نوشت افزار به دانش آموزان نیازمند مشهدی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات