طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیآمریکا همراهی با عربستان در نسل کشی مردم یمن را متوقف کند
آمریکا در تلاش برای بیرون کشیدن عربستان از باتلاق یمن | رای الیوم

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در واکنش به اظهارات جان کری گفت: ما با قدرت از متحدین خود در محور مقاومت حمایت می کنیم و هیچ اعتمادی به امریکا نداشته و نداریم.

امیرعبداللهیان, یمن, نسل کشی, آمریکا همراهی عربستان نسل کشی مردم یمن متوقف

امیرعبداللهیان, یمن, نسل کشی, عربستان سعودی

به نقل از حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین امیرعبداللهیان در آستانه سالگرد شهادت سمیر قنطار با زینب برجاوی همسر وی دیدار و گفت وگو کرد.


در این دیدار امیرعبداللهیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سمیر قنطار از رشادت های وی در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و حمایت از فلسطین و مقاومت تجلیل کرد.


دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین گفت: شهید سمیر قنطار از فرماندهان ارشد مقاومت بود که بعد از تحمل 30 سال حبس در زندانهای رژیم صهیونیستی با افتخار و روحیه ایستادگی ازاد شد و با برخورداری از بصیرت سیاسی و دینی،بلافاصله در سوریه به دفاع از محور مقاومت پرداخت و سرانجام در خاک سوریه هدف حملات موشکی کینه توزانه تل آویو قرار گرفت و به شهادت رسید.


وی با انتقاد شدید از اظهارات جان کری که گفته است " حمایت ایران از حزب الله و اسد رفع مشکلات بانکی را دشوار می کند و امیدوار است رفتار ایران به مرور زمان تغییر کند" افزود: ما با قدرت از متحدین خود در محور مقاومت و منطقه حمایت می کنیم و هیچ اعتمادی به آمریکا نداشته و نداریم.


دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه کاخ سفید ، صهیونیسم و تروریسم أضلاع مثلث واحدی هستند که عامل اصلی ناامنی و بی ثباتی منطقه ما بشمار می روند،گفت:آمریکا اگر ذره ای حسن نیت دارد همراهی با عربستان را در نسل کشی مردم یمن متوقف کند، مانع نقض سیستماتیک حقوق بشر و سرکوب مردم بحرین شود و دست از حمایت پنهان و آشکار خود از تروریسم بردارد و همچنین به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در کمک موثر به ثبات و امنیت منطقه و دنیا اعتراف کند.


وی تصریح کرد: شهید قنطار و شهدای مقاومت و مدافع حرم در منطقه برای امنیت و حفظ ارزش ها تا پای جان ایستادند و ما با افتخار از آنها حمایت و یاد می کنیم.


زینب برجاوی همسر شهید سمیر قنطار نیز ضمن قدردانی از حمایت های قاطع جمهوری اسلامی ایران از مقاومت گفت: امریکا و اسراییل دشمن مقاومت،حزب الله و شهید قنطار بوده اند.


زینب برجاوی با شمردن قابلیت های اخلاقی سیاسی شهید افزود: سمیر مردی استثنایی بود که با شهادتش او را از دست ندادیم چرا که او مدرسه مقاومت را زنده کرد.


وی سیاست های مداخله گرانه آمریکا و تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی را عامل ناامنی ها خواند.فسفر سفید؛ هدیه مرگبار آمریکا به عربستان برای جنگ یمن
facebook google telegram twitter whatsApp