طاها پخش

سیاسیسپر انسانی داعش از جنس اهالی موصل
برچسب ها: ,
داعش اَز مردم فلوجه سپر انسانی ساخته اَست

در شرایطی که آمادگی ها برای حمله بزرگ به گروه تروریستی و تکفیری داعش در موصل به مراحل پایانی خود رسیده برخی منابع از قصد داعش برای استفاده از زنان و کودکان به عنوان سپر انسانی خبر داده و اعلام کردند که درعملیات موصل 130 هزار جنگجوی عراقی مشارکت خواهند کرد.


موصل, داعش

خبرگزاری ایرنا: در شرایطی که آمادگی ها برای حمله بزرگ به گروه تروریستی و تکفیری داعش در موصل به مراحل پایانی خود رسیده برخی منابع از قصد داعش برای استفاده از زنان و کودکان به عنوان سپر انسانی خبر داده و اعلام کردند که درعملیات موصل 130 هزار جنگجوی عراقی مشارکت خواهند کرد.

کامران حسن یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگه در محور کرکوک در این خصوص به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: براساس اطلاعات بدست آمده داعش با تجمیع هزاران کودک و زن در مراکز نظامی خود در مرکز شهر موصل قصد دارد از ابزار سپر انسانی برای پیشگیری از بمباران مراکزشان بهره بگیرد.

وی افزود: نیروهای داعش طی روزهای اخیر، هزاران زن و کودک را به مراکز نظامی منتقل کرده اند تا هواپیماها از بمباران مواضع نظامی داعش خودداری کنند.


همزمان در چارچوب تحرکات نیروها در موصل زهیر جبوری سخنگوی پلیس نینوا به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: در این عملیات 130 هزار نیروی نظامی شامل نیروهای پیشمرگه، ارتش عراق، الحشد العشبی، نیروهای عشایر و گروه های مسلح سنی اهل موصل و پلیس عراق که در کل عراقی هستند، در این عملیات کمپانی خواهند کرد.


وی افزود: تنها 2 ماه برای پایان عمر داعش در عراق باقی مانده است و مردم عراق در اقدامی بی سابقه متحد شده اند تا تروریست ها را از سرزمینشان بیرون کنند.


گفته می شود، این عملیات ظرف روزهای آتی (برخی منابع روز سه شنبه را زمان شروع عملیات اعلام کرده اند)، از 6 محور شروع خواهد شد.


در همین خصوص روز یکشنبه مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با صدور دستوری به نیروهای پیشمرگه هشدار داد که تحرک این نیروها براساس ملاحظات حزبی در اقلیم کردستان عراق، منجر به برخورد شدید با آنها خواهد شد.


وی همچنین در بیانیه خود خطاب به رسانه ها اعلام کرد هر رسانه ای در راستای منافع تروریست ها اخباری را نشرکند امکان پوشش عملیات موصل را نخواهد داشت.

داعش از ساکنان رقه به عنوان سپر انسانی استفاده می کند
facebook google telegram twitter whatsApp