طاها پخش

تبلیغ درکار
دانستنی های علمیسطل زباله هوشمند
عکس های سطل زباله هوشمندی که زباله ها را بازیافت می کند!

یک کمپانی فرانسوی نوعی سطل زباله هوشمند طراحی کرده که به کاربران در مورد زباله دورریختنی و موارد قابل استفاده مجدد آموزش می دهد.

خبرگزاری ایسنا: یک کمپانی فرانسوی نوعی سطل زباله هوشمند طراحی کرده که به کاربران در مورد زباله دورریختنی و موارد قابل استفاده مجدد آموزش می دهد.

به نقل از انگجت، فرانسه یکی از کشورهایی است که بدترین نرخ بازیافت را دارد، از این رو کمپانی Uzer با ساخت سطل زباله "یوجین" سعی کرده که ترویج دهنده عادات بهتر باشد.

یوجین یک سطل زباله پدالی مجهز به اسکنر بارکد است که اقلام قابل بازیافت را شناسایی کرده و به کاربران اجازه می دهد مواد مصرفی خود را پیگیری کنند.

سطل زباله, تفکیک زباله, سطل زباله, سطل زباله هوشمند

تفکیک زباله, سطل زباله


برای مثال، زمانی که می خواهید ظرف غذای خود را بعد از مصرف دور بیندازید، اسکنر بارکد سطل با خوانش بارکد محصول به شما می گوید که بخش پلاستیک سخت و مقوایی ظرف قابل بازیافت بوده، اما فیلم پلاستیکی روی آن یک زباله است.

این کمپانی امیدوار است با این روش بتواند به تخریب کمتر زمین توسط انسان کمک کند.

سطل زباله هوشمند یوجین دارای یک اپلیکیشن تلفن هوشمند است که طیف گسترده ای از قابلیت های بیشتر را ارائه می کند. برای مثال، این برنامه می تواند زباله دور انداخته شده را پیگیری کرده و آن را به فهرست خرید کاربر در مراجعه بعدی وی به سوپرمارکت بیفزاید. همچنین این اپلیکیشن می تواند هر آیتم دور انداخته شده را به فهرست خرید آنلاین اضافه کند.

تفکیک زباله, تفکیک زباله, سطل زباله, سطل زباله هوشمندطراحان این سطل هوشمند همچنین بر این باورند که مارک های تجاری می توانند از این سیستم برای پیگیری میزان بازیابی محصولاتشان توسط مشتریان بهره ببرند.

این محصول هنوز در مرحله اولیه تولید قرار داشته و احتمالا سال 2017 به بازار ارائه خواهد شد.

نام این سطل زباله هوشمند از یوجین پوبله، سیاستمدار فرانسوی گرفته شده که در سال 1884 از شهروندان پاریس خواسته بود زباله های خود را در سطل های مخصوص بریزند. این سطل ها به مرور زمان پوبله نامیده شدند.

عکس های حجم انبوه زباله در کنار سطل مکانیزه
facebook google telegram twitter whatsApp