طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیعلیرضا پناهیان راز های لذت بندگی را فاش کرد اینستاپست
قتل مادر و دختر 3 ساله بخاطر اسکناس تصاویر / رازی که بعد از 3 سال فاش شد

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از لذت بندگی کردن آدم ها گفت.

به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنران نام آشنای مذهبی و معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاهها و مسوول نهاد رهبری دانشگاه هنر با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از راز های نهفته در لذت بندگی کردن آدمها صحبت به میان آورد و عنوان کرد لذت حقیقی در دینداریست اطاعت از دستور راه بندگی است.


پناهیان نوشت:"راز لذت بندگی و دوری از رنج زندگی: لذت حقیقی در دینداریست اطاعت از دستور راه بندگی است.اصلاً چرا دستور؟


یکی علت اینکه عقل و فطرت بشر خیلی کار می تواند بکند ولی می تواند فریب بخورد.خداوند می فرماید من پیامبر را با برنامه فرستادم تا بدانی عقل تو چگونه کار می کند. همه ی دستورات دین به گونه ای است که عقل می تواند آن را بفهمد.

به خاطر عقل خدا ما را آفرید و سجده ی ملائکه هم به خاطر همین عقل بوده است نه برای اینکه گوش دارد که حرف بشنود.


دین فرایند رشد را تسهیل می کند.

به برخی می گوییم بیا دین به تو کمک کند تا عقلت رشد کند و بتوانی رشد کنی. می گویند نه من می خواهم خودم باعقل خودم رشد کنم. خوب اگر می خواهی فرزندت را داخل جنگل بگذار تا در آنجا تربیت شود. چرا آخرین دریافت های علمی را به او می آموزی؟ چرا او را مدرسه گذاشتی؟ او را در همان عصر غارنشینان رها کن. درصورتی که دست او را می گیری و راه رفتن می آموزی تا حرکت کند؛ بعد خودت هم برای رشد کردن بازداشت می خواهی.


چون خدا انسان را می شناسد باید هم او دستور دهد. اجازه دهید که خداوند هم نظر دهد! چون انسان را خلق کرده است. خدا می خواهد عقل انسان را به کار بی اندازد لذا دستور می دهد و قدرت ها می تواند عقل ما را فریب دهد.


خداوند هر که را بیشتر دوست داشته باشد مسائل بیشتری را بر او واجب می کند چون نمی خواهد او خطا کند.

علت دیگر این که اگر از بدی ها دور شویم ولی باز یک خباثت پشت همه ی خوبی ها هست و آن منیت و انانیت است. ام الفتنه ای است که باوجود خوبی ها موجب غرور می شود و فرد هر چه خوب می شود پلیدتر می شود.

خباثتی در وجود انسان به نام انانیت است. چه قدر زشت هستند کسانی که خوب شده اند ولی هنوز من دارند. اگر کارهایی خوبی انجام می دهید ولی هنوز من در او است بهتر بود که جنایاتی می کرد.


یک گرایش فطری داریم به نام وابسته، مطیع بودن و امر دریافت کردن این خواسته ی فطرت را باید به خدا رجوع دهیم و دستور بگیریم. این یک کشش فطری است که پنهان است و از دفینه های عقول است. کسی که به این برسد برای خود جشن تکلیف بگیرد. مولا به او دستور داده است. اینکه من دوست دارم که مستقل باشم و امری نپذیرم به خاطر این است که عبد غیر خدا نباشیم.

احساس عطش و نیاز به عبد بودن و مولا داشتن باید در ما بیدار شود."علیرضا پناهیان, فضای مجازی, لذت زندگی, علیرضا پناهیان راز لذت بندگی فاش کرداینستاپست

علیرضا پناهیان, فضای مجازی, لذت زندگی, پست اینستاگرام علیرضا پناهیان, اینستاگرام علیرضا پناهیانرازهایی کِه گروه خونی تان فاش می کند
facebook google telegram twitter whatsApp